1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czy to już wyrok???
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 33436

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-01-04, 21:31   Temat: czy to już wyrok???
mr791979 napisał/a:
witajcie mam pytanie ! dzisiaj przyjęto na oddział onkologi tate !! lekarz powiedział że guz taty jest nie operacyjny...( ma ok 8-9 cm nie nacieka na przyległe organy nie siega żołądka... to chyba dobre wieści jeżeli tak można powiedzieć ) i "prawdopodobnie" są przeżuty do płuc z podkreśleniem na " prawdopodobnie"!! zastosowano leczenie najpierw rurka do żołądka ... bo tata już prawie nie może przełykać i potem tgz. "LAMPY"??? rozumiem że to jest ta radioterapia TAK?? czy jest to metoda po której można to usunąć operacyjnie i jest jaka kolwiek nadzieja ? czy jest to poprostu przepraszam za stwierdzenie " przedłużanie ..."


Witaj,

wciąż są to zbyt pobieżne informacje, by móc wyrokować. Niemniej kilka rzeczy jest niepokojących, które wiążą się ze sobą, i o które trzeba koniecznie zapytać.
Przede wszystkim - czy ten guz jest nieoperacyjny w ogóle, czy "przypisana" Twojemu tacie radioterapia ma za zadanie zmniejszyć guz i tym samym przygotować do ew. zabiegu chirurgicznego, czy spełniać funkcję paliatywną, czyli zwiększyć komfort życia. To zasadnicza sprawa.
Nie wiem, co do końca znaczy "rurka do żołądka", o której piszesz - bo znowu: może być to zabieg paliatywny (kiedy proteza-rurka udrażnia to, co zablokował nowotwór), ratujący życie itd.
Sprawę przerzutów musisz koniecznie drążyć - najlepiej zacytować opis badania obrazowego (TK?).
  Temat: czy to już wyrok???
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 33436

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-12-27, 19:41   Temat: Re: a jakie rokowania?
mr791979 napisał/a:
jestem z warszawy

To już jest jakaś infomacja:-)

Nie wiem, czy jesteście już po konsultacji chirurgicznej. Niemniej, nawet jeśli tak, to warto też spróbować w NZOZ Endoterapia przy Brzeskiej, choćby u dr. R. Massopusta. Wiem (z doświadczenia bliskich mi osób), że mają świetne wyniki. No i na pewno czas oczekiwania nie będzie dramatyczny, jak to niestety bywa na przełomie roku.
  Temat: czy to już wyrok???
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 33436

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-12-25, 22:07   Temat: Re: a jakie rokowania?
mr791979 napisał/a:

Witaj,
napisz, proszę, skąd jesteście. Wtedy będzie nam łatwiej pomóc Wam w poszukiwaniu najlepszego ośrodka.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group