1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6457

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-11-16, 19:40   Temat: Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych
Przywoływany raport to wyimek - prawdziwą zgrozą wieje u źródła, w raporcie NIKNajwyższa Izba Kontroli.

Niestety, w Polsce wygodniej mówi się o szczepionkach przeciwko świńskiej grypie, łatwiej organizuje konferencje prasowowe zapowiadające złożenie albo odłożenie w czasie złożenia wniosku do prokuratury, niż podejmuje faktyczny - czyli też systemowy - wysiłek na rzecz konkretnych programów leczenia. Polityki nowotworowej, mimo celów programu, jak nie było, tak nie ma. Dla własnego komfortu wolę się nie zastanawiać, dlaczego RPO tego nie komentuje publicznie, dlaczego "nie podejmuje stanowczych działań na rzecz wyjaśnienia". Nie chcę umniejszać znaczenia świńskiej grypy, ale przy wynikach raportu wszystko to, co się teraz dzieje, wydaje mi się groteskowe...
Raport NIK-u wskazuje nie tylko na faktyczne przejawy nadużyć, bo one zdarzają się zawsze, ale jeszcze na całe serie piramidalnych bzdur. Jeśli teraz odmienia się, w kontekście grypy i (cudowne sformułowanie) zdrowia publicznego , "zagrożenie" przez wszystkie przypadki, to ja sam dopiero po lekturze raportu NIK-u poczułem się zagrożony. Jeszcze faktyczny chaos, wynikający z kalekiej realizacji programu, dotyczy wielu obszarów - program np. niby zakłada współpracę z fundacjami pozarządowymi, ale jednocześnie ogranicza ich realne możliwości działania. Czułbym się lepiej, gdyby było to jednoznaczne, gdybym mógł wiedzieć na co mogę liczyć, a kiedy muszę zgłosić się po pomoc z zewnątrz (systemu państwowej opieki zdrowotnej). A teraz nie wiem nic, no może poza tym, że jest źle, bo koniec roku i kończą się limity...

Tyle mojego marudzenia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group