1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guzek płuca lewego
luk21

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6172

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-25, 21:12   Temat: guzek płuca lewego
Ola Olka, Dzieki wielkie za dobre słowo. W każdym razie dochodzi mama do siebie, minęło dwa tygodnie od operacji cały czas jakieś nowe dolegliwości. Od dwóch dni ma duszności i lekką gorączkę byliśmy u lekarza na szczęście zapalenie płuc wykluczone, chyba jakaś infekcja dostała antybiotyk miejmy nadzieje, że wszystko wróci do normy. Ola Olka, mam pytanie jaki czas po operacji twój ojciec dochodził do siebie? pozdrawiam
  Temat: guzek płuca lewego
luk21

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6172

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-21, 22:42   Temat: guzek płuca lewego
Jesteśmy po konsultacji z onkologiem, dalsze leczenie chemia i radioterapia jest nie potrzebna, chce nas widzieć we wrześniu z TK i co pare miesiećy kontrola onkologiczna :) . Oby na tym tylko pozostało dziękuje wszystkim i życzę wszystkim zdrówka :*
  Temat: guzek płuca lewego
luk21

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6172

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-19, 20:52   Temat: guzek płuca lewego
Witam, My już jesteśmy po operacji w Zakopanem. W związku, że nie dało się określić guza ze względu na brak dojścia, operacja została przeprowadzona w taki sposób, że wycieli guza dali do badania okazała się zmiana złośliwa, więc zdecydowali się na usunięcie całego płata płuca lewego. Z badania histopatologicznego wyszło rak niedrobnokomórkowy (gruczołowy) weryfikacja po wykonaniu preparatów parafinowych: Ad:a/b rak gruczołowy ADC wydzielający śluz - nowotwór nie nacieka opłucnej. węzły czyste. Teraz mamy skierowanie do onkologa, żeby ustalił co dalej. Jesteście w stanie mi coś powiedzieć na temat tego nowotworu jakie są rokowania? Przed operacją mieliśmy badanie PET i nie stwierdzono żadnych przerzutów odległych.
  Temat: guzek płuca lewego
luk21

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6172

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-20, 15:33   Temat: guzek płuca lewego
Witam,
My jesteśmy dziś po konsultacji z torakochirurgiem, została podjęta decyzja o operacji wycięcia termin mamy na 3 lipca w Zakopanym. Czy możecie napisać coś na temat jak się przygotować do takiej operacji, chodzi mi bardziej czy będziemy mogli się z mamą widzieć zaraz po operacji ? Jakieś wskazówki ? pozdrawiam
  Temat: guzek płuca lewego
luk21

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6172

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-13, 07:40   Temat: guzek płuca lewego
Dzięki wielkie, oczywiście że nie ma innej opcji jak wiara w całkowite wyzdrowienie. Nie ma jeszcze dalszych wyników, ale już wiemy że zmiana nie jest za ciekawa :(. Mąż wierzy w wyleczenie mamy ja wierze w wyleczenie teściowej, problem jednak jest z samą teściową, która sama diagnozuje sobie chorobę i wyczytuje różne głupoty na google.. Z naszj strony oczywiście jest wsparcie i rozmowy, z argumentacją że wszystko będzie dobrze i guz jest wykryty w bardzo wczesnym stadium. Nie będzie to lekka droga, z podejściem i załamaniem teściowej taki już ma niestety charakter, ale myślę że uda nam się zmienić całe podejście. Przykra sprawa wróciłam na forum tym razem z teściową w 2013 r. relacjonowałam raka płuc ojca, który niestety przegrał walkę z tą okrutną chorobą... pozdrawiam wszystkich i dużo siły życzę każdemu, który zmaga się z tym świństwem !!! Aga&Luk

[ Dodano: 2017-06-13, 10:19 ]
Nowotwór jakiś jest tylko pytanie czy łagodny czy złośliwy a to bardzo istotne.
Badanie PET niestety sugeruje
luk21 napisał/a:
w pierwszej kolejności podejrzana o proces rozrostowy

czyli jest podejrzenie niestety zmiany złośliwej.
Bez dalszych badań się nie obejdzie trzeba zrobić dalszą diagnostykę i tylko to powie dokładnie czym jest owa zmiana.


Jeszcze jedno moje pytanie dlaczego jeśli pytam lekarzy wprost czy jest to nowotwór zbywają mnie twierdząc, że jest potrzebna dalsza diagnostyka, dlaczego nie mogą odpowiedzieć konkretnie tak jak teraz na forum, że jakieś zmiany nowotworowe widać tylko trzeba określić dokładnie jakie. Przerabiałam już diagnozy z moim ojcem cały czas słyszałam " puchną nogi, ponieważ jest to reakcja na guza" potem się dowiedziałam ojciec miał zajęte nadnercza z przerzutami do płuc i mózgu, pani mnie oświeciła na korytarzu zdziwiona, że ja tego nie wiem od lekarzy z wcześniejszego szpitala!! Nie jestem lekarzem niby lekarze mówią wprost a kiedy pytam owijają w bawełnę :(.
  Temat: guzek płuca lewego
luk21

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6172

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-12, 21:23   Temat: guzek płuca lewego
Bardzo dziękuje za informacje. Za tydzień mamy konsultacje z torakochirurgiem co z tym dalej robić czy będą pobierać biopsję czy od razu operacja i wycięcie, będe na pewno na bieżąco z forum. Mam tylko jeszcze pytanie w opisie klatki piersiowej piszą o płucu ze strony prawej ww wnioskach o płucu lewym, już sama nie rozumiem czy są zmiany w obu płucach ? Pozdrawiam
  Temat: guzek płuca lewego
luk21

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6172

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-12, 17:55   Temat: guzek płuca lewego
Witam, u mojej mamy wykryto zmianę na płucu. Miała robioną bronchoskopię z której nic nie wyszło ponieważ nie doszli do zmiany. Zostało wykonane badanie PET opis załączam proszę o Was o odczytanie wyniku czy na tej podstawie można stwierdzić czy to jest nowotwór, oraz napisane na wyniku, że są ogniska w obrębie migdałków podniebiennych. Bardzo prosze wyjaśnijcie coś więcej !! pozdrawiam


Wynik badania PET -CT
Badanie przeprowadzone po 60 min od podania 18F-FDG o aktywności 341 MBq. Glikemia przy podaniu radioznacznika wyniosła 104 mg/dl. Badanie wykonano na aparacie Biograph mCT - S(64)3r wykonano badanie PET oraz TK niskodawkowe w celu korekcji pochłaniania i korelacji anatomiecznej. Badaniem zostały objęte segmenty ciała od podstawy czaszki do proksymalnej czesci ud.

opis.

Głowa szyja:
Aktywne metaboliczne ogniska w obrębie migdałków podniebiennych obustronne SUV max do 10,3 - najpewniej zmiany zapalne do weryfikacji miejscowej. Poza tym prawidłowy obraz metab. glukozy

klatka piersiowa:
Aktywny metabolicznie guzek w segmecie 1/2 PL o sr. 10mm SUVmax 7,1. Pobudzenie metaboliczne w tkankach miekkich pomiedzy obojczykiem i I żebrem po str. prawej, SUV max 6,6 w LDCT widoczne miękkotkankowe zagęszczenie - wskazania ocena USG, ewentualnie biopsja. Poza tym prawidłowy obraz metab. glukozy

Jama brzuszna:
prawidłowy obraz metab. glukozy w tym takze nadnerczy

Wnioski:
Opraz Pet/CT wskazuje na aktywny metabolicznie proces w płucu lewym ze względu na dużą aktywność metaboliczną zmiana w pierwszej kolejności podejrzana o proces rozrostowy do weryfikacji histopatologicznej.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group