1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy jajnika
lilith.p

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 15394

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-05, 12:08   Temat: Nowotwór złośliwy jajnika
Anitko, chemię podaje się, gdy organizm wróci nieco do siebie po operacji. Faktycznie, z reguły są to 4 tygodnie. Aczkolwiek znam przypadki, gdy chemię podawano krótko po operacji. Czy skutkuje to lepszą odpowiedzią? Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć. Możliwe, iż stan Mamy był bardzo dobry i lekarz po prostu chciał już wdrożyć leczenie. Tym bardziej, że to pierwszy wlew i byłybyście spokojniejsze.
Pytanie tylko, czy byłaby to taka sama dawka, jak w przypadku wlewu w ambulatorium.

[ Dodano: 2014-06-05, 12:22 ]
Czy dostałyście receptę na Clexane? Lub Fragmin?
  Temat: Nowotwór złośliwy jajnika
lilith.p

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 15394

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-05, 09:51   Temat: Nowotwór złośliwy jajnika
Anita128, Avastin nie jest rodzajem chemioterapii. Do zapoznania się:
http://nowotwor.eu/viewtopic.php?t=1179

Nie wiem, tylko czy Bydgoszcz nadal stosuje. Jeśli chodzi o zabezpieczenie przeciwwymiotne, Mama dostanie je przed chemią. Poproś jednak o receptę, nie wiadomo, jak będzie z uczuciem mdłości kilka dni po chemii.
Jeśli chodzi o jedzenie - małe porcje, często. Nawet 7-8 razy dziennie. Moja Mama zajadała ananasa świeżego, przechowywany był w lodówce. Super się po nim czuła. Jeśli Mama nie może jeść owoców i warzyw surowych, pewnie ze względu na jelita, zalecam ssanie ;) Odświeży smak w ustach. Warto upiec jabłuszka. Na mdłości z naturalnych środków polecam imbir - mozna dodać do herbatki.
  Temat: Nowotwór złośliwy jajnika
lilith.p

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 15394

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-03, 13:05   Temat: Nowotwór złośliwy jajnika
Anito, widzę, że operacja wykonana była w Bydgoszczy. Przypuszczam, że w CO lub w Bizielu. Daj znać, gdybyś potrzebowała jakichś informacji. Moja Mama leczy się w bydgoskiej placówce.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group