1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-06-03, 19:39   Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
Alex napisał/a:

Objawy o ktorych pisze mnie jednak niepokoja i pomyslalam ze moze ktos mial (przy okazji) podobne i moglby cos zasugerowac.

Toteż sugerujemy Ci -- idź z tym do lekarza. Nawet jakbyśmy mieli 100% pewności co to jest, to i tak my Cię tu nie wyleczymy.

Alex napisał/a:

Coz-dziekuje Lewmarku za slowa otuchy-teraz z moim nowotworem bede sie meczyla sama


Nie rozumiemy się. Masz zdiagnozowanego gruczolaka wielopostaciowego, nie Ty jedna na tym forum. Podpowiem Ci: autor tych oto słów również ma coś takiego. Mogę Ci pomóc, podpowiedzieć na tyle na ile moja wiedza i doświadczenie w tej materii pozwala. Natomiast nie reaguj proszę źle jeśli z małymi czerwonymi kropkami wysyłam Cię do lekarza, bo to jest jedyna sensowna rada jakiej mogę udzielić.

Peace on earth.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-06-03, 15:29   Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
Alex napisał/a:
Hej!
Sprawa wyglada tak-cale nogi,brzuch itd pokryte sa malymi czerwonymi kropkami (jakby krew pod skora)


Jakby tu napisać... to jest forum dla ludzi którzy zmagają się nowotworami tarczycy, głowy i szyi (jak sama nazwa wskazuje). Twój problem wydaje się być trochę z innej beczki (dermatologiczny?). Wiem natomiast jedno: na pewno nie ma to żadnego związku z gruczolakiem wielopostaciowym.

Powtórzę się: jeśli cokolwiek Cię niepokoi, idź z tym do lekarza. My tu naprawdę nie znamy się na małych czerwonych kropkach (tzn ja na pewno nie, może inni tak).
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-05-26, 13:58   Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
Alex napisał/a:
Hmm...czyli nie powinnam sie przejmowac nieustajacym (od conajmniej miesiaca) szumem w uszach i czerwonymi krwiaczkami ktore zaczynaja pokrywac moje cialo?


Nie mogę napisać że coś powinnaś zignorować a coś nie. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi -- idź z tym do lekarza. Wiem natomiast jedno: często po zdiagnozowaniu poważnej choroby, człowiek zaczyna bardzo skrupulatnie (i czasem przesadnie) przyglądać się swojemu ciału i to, co kiedyś nie wzbudziłoby zainteresowania, teraz urasta do roli problemu.

Moja rada: czujnie, ale z dystansem. Wątpliwości? Do lekarza.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-05-26, 13:37   Temat: Re: Krwiaczki (krwinki)na calym ciele-co to???
Alex napisał/a:
(nie wiem czy to ma zwiazek) ale wykryto u mnie guza slinianki,czekam na operacje jednak zaczynam widziec z dnia na dzien coraz wiecej pojedynczych jakby malenkich delikatnie wypuklych czerwonych (jakby z krwi) krostek,dwie sa wieksze od pozostalych.


Nie ma związku. To, że masz guza ślinianki nie oznacza, że nie możesz nabawić się innych chorób. Ale też wyluzuj i nie nakręcaj się za bardzo, bo skoro już zacząłeś liczyć krostki/kropki na ciele, to może bardziej przydałby Ci się spacer, film, jakiś relaks?

M.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-05-24, 15:32   Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
Alex napisał/a:
Dziekuje `mad`-natrafilam na ten post juz wczesniej jednak jest on z 2009 roku.


To co, że z 2009 roku? To chyba nawet lepiej. Jak domniemywam, Mamanel żyje i miewa się całkiem dobrze, więc to dobra wiadomość również dla Ciebie.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy zarodka ślinianki podżuchwowej
lewmarek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-05-22, 21:43   Temat: Re: Operacja usuniecia slinianki podzuchwowej
Alex napisał/a:
Poza tym tego rodzaju guzy,szczegolnie te male w prawie 50% okazuja sie zlosliwe.


Hm? Skąd masz takie dane?
Gruczolak wielopostaciowy sam w sobie jest nowotworem łagodnym, więc jeśli po wycięciu guza obraz histopatologiczny pokryje się z biopsją, możesz otwierać szampana.

Natomiast pozostawiony sam sobie może się zezłośliwić, ale też to nie jest nie aż tak częste (circa 5-10%, prawdopodobieństwo rośnie z "wiekiem" guza).

Prawdę mówiąc nigdy nie słyszałem o zależności: mały guz = większe prawdopobieństwo, że jest złośliwy itd. Czytałem też (w kilku źródłach), że w przypadku tumora mixtusa, biopsja wykonana przez doświadczonego człowieka w 80-90% przypadków pokrywa się z późniejszym badaniem histopat.

Skąd więc wytrzasnąłeś te 50%?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group