1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Miesak ewinga
lesiomar

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 43033

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-07-27, 15:49   Temat: Miesak ewinga
1 cykl= 2 ramiona, czyli tak naprawdę na chemii byłem już 20 razy. U mnie to wyglądało troszkę inaczej, zresztą u każdego jest inaczej. Guz umiejscowił się w okolicach kręgosłupa th3, leczony byłem na skrzywienie, zwyrodnienie kręgosłupa czyli rehabilitacje itp, nikt nie podejrzewał guza. Problem pojawił się kiedy guz zaczął uciskać rdzeń czego wynikiem przestałem chodzić, wtedy rezonans i od razu na neurochirurgie, oczywiście nikt nie podejrzewał że jest to coś złośliwego, na 95% łagodna zmiana (nerwiak, oponiak) tak słyszałem od lekarzy. Po operacji wszystko wróciło do normy, powoli zacząłem chodzić, przyszedł wynik histopatologiczny po 4 tygodniach- Mięsak Ewinga. Pierwsza rzecz jaką zrobili przed chemią to PET, na drugi dzień już wziąłem chemie. Oczywiście w badaniu wyszły przerzuty prawdopodobnie rozsiał się po operacji. Po 2 cyklach scyntygrafia- wyszło czysto. Aktualnie jestem po 5 badaniach PET i w 3 ostatnich praktycznie nic niema, tylko zmiana na lewym udzie 9mm która była brana jako nie reagujący przerzut, po rezonansie uda- zmiana łagodna wyspa kostna. Lecze się we Wrocławiu, konsultując się również z Warszawą.

Guz bardzo dobrze reaguje na chemie, z tego co mi mówili, nie powinno się go wycinać, niszczy się go chemią i radioterapią, u mnie zrobili błąd bo wzięli się za operacje nie wiedząc co to jest, dlatego się rozsiał. Jeżeli Oliwka będzie dobrze tolerować chemie to wszystko powinno iśc ku dobrej drodze. Ja dziękuje Bogu że chociaż tą chemie przechodzę przyzwoicie, bo widzę niektóre osoby w szpitalu jak cierpią z powodu efektów ubocznych.
Życzę zdrowia wam wszystkim a szczególnie Oliwce.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group