1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chroba bliskiej osoby
lesil

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6187

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-10-13, 23:38   Temat: chroba bliskiej osoby
Wiola07
przeczytałam oba Twoje Wątki. Za chwilę odpowiem na Twoje pytania na PW.

Czy Mama ma wyznaczony termin operacji i czy w jakimś Centrum Onkologicznym?
Mój Mąż miał usuwanego raka z połączenia przełyku z żołądkiem ponad dwa lata temu i ma się dobrze, jest w dobrej kondycji fizycznej, je normalnie jak każdy zdrowy człowiek (trochę częściej w mniejszych porcjach ale prawie wszystko). A przecież wiesz , że ma jeszcze raka prostaty i też z nim walczył, chociaż nie zdecydował się na kolejną operację. I tak może być z Twoją Mamą.Rak żołądka to nie wyrok. Chemia najczęściej obkurcza raka i lepiej go operować.
Ja też byłam załamana. Pierwsze zachorowanie w naszej rodzinie i to dwa niezależne nowotwory złośliwe.
Chce Ci powiedzieć , tak jak i piszący wcześniejsze posty w Twoim Wątku, że powinnaś skontaktować się z psychologiem. Tacy najczęściej są zatrudnieni w Centrach onkologicznych i są dostępni na oddziałach chemioterapii bądź chirurgii. Oni mają dobre przygotowanie i starają się pomóc. Jak mój Mąż miał chemię a później operację, odbywały się takie spotkania z psychologiem a później można było spotykać się indywidualnie.
Walcz o Siebie , Ty musisz być silna dla Mamy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group