1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Opieka paliatywna ? co to znaczy?
lena73

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 27127

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-08, 08:17   Temat: Opieka paliatywna ? co to znaczy?
Kruszynko,
Zdaje sie ze jastes z Krakowa, albo okolic, tak jak ja .Moja mama byla operowana i jest leczona na Pradnickiej. Krakow to duze miasto i na pewno znajdziesz tu osrodek zajmujacy sie opieka paliatywna. Popatrz na ten linki np.
http://www.zol.krakow.pl/html/kpop.html
Mozesz tam zadzwonic, i jesli jest to daleko od miejsca w ktorym mieszkasz po prostu dopytaj sie gdzie sa osrodki blizej Ciebie (zwykla informacja medyczna tez udzieli Ci telefonicznie takich informacji). Wybierz osrodek , zadzwon i dopytaj sie jakie dokladnie dokumenty sa potrzebne by sie tam zarejestrowac (byc moze bedziesz potrzebowala skierowania od rodzinnego, wtedy idziesz do rodzinnego przedstawiasz wypis ze szpitala i powinien Ci takie skierowanie wypisac od reki, byc moze nie potrzebujesz skierowania i wystarczy tylko dokumentacja ze szpitala - nie wiem tego , dowiedz sie telefonicznie)
Zapiszcie sie tam. Prawdopodobnie lakarz z takiego osrodka zaleci naswietlania paliatywne i w ogole poprowadzi dalej leczenie Twojego taty. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze lakarzy trzeba po prostu o wszystko wypytywac. Daj znac co zalatwilas.

Rozumiem Twoje zdenerwowanie odnosnie rodzinnego. Rak pluc jest taka choroba, ze objawy sa takie same jak dla "pospolitych" schorzen ukladu oddechowego. Dlatego tak trudno wykryc. Ja osobiscie uwazam, ze jak rodzinny nie moze wyleczyc chorego w ciagu 2-3 tygodni to powinien wyslac na zdjecie RTG. Obecnie to badanie nie jest ani drogie ani niedostepne. Jesli nie moze dac skierowania (w co watpie), to powinnien przynajmniej zasugerowac, zeby moze jakos prywatnie... Tymczasem jest jak jest. Jesli nie masz juz zaufania do rodzinnego, zmien go.
Pamietaj nie jestes sama.
Pozdrawiam Cie cieplutko
Lena
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group