1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak i węzeł wartownika
lady_carrot

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-14, 09:09   Temat: Czerniak i węzeł wartownika
natinx,
Lepiej wyciąć i mieć święty spokój. Ja wczoraj też byłam na kontroli i też mam jedną zmianę do obserwacji na razie, a mój onkolog powiedział, że może na jesieni wytniemy. Jeśli lekarz proponuje wycięcie to się nie zastanawiaj.

Jeśli chodzi o wycięcie kilku zmian na raz to zazwyczaj lekarz decyduje. Znam przypadki osób, które miały wycinane 5 znamion jednego dnia, i takie, które miały każde podejrzane znamię "rozłożone" na kilka zabiegów. Chyba nie ma reguły.
  Temat: Czerniak i węzeł wartownika
lady_carrot

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-31, 17:21   Temat: Czerniak i węzeł wartownika
natinx, w każdej poradni/szpitalu może to wyglądać inaczej. Przy Twoim niskim zaawansowaniu klinicznym z reguły nie zleca się dodatkowych badań, takich jak TK.
Opracowanie to zaczyna się od słów, że u każdego pacjenta wyglądać to może inaczej, każdy przypadek rozpatruje się indywidualnie. Musisz więc porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym - jeśli uzna, że dodatkowe badania są zasadne to z pewnością da Ci skierowanie.

[ Dodano: 2017-10-31, 17:23 ]
A bólu głowy (tak jak każdego innego) nie można od razu przypisywać chorobie onkologicznej. Jeśli utrzymuje się zbyt długo to należy po prostu iść się przebadać ;)
  Temat: Czerniak i węzeł wartownika
lady_carrot

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9508

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-31, 14:12   Temat: Czerniak i węzeł wartownika
Poczytaj sobie - strona 435 http://onkologia.zaleceni...aki%20skory.pdf
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group