1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
lady_carrot

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-04, 13:31   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
arawis, marjas42, mnie się np. przydała w pierwszych tygodniach po diagnozie - tydzień później byłam już po RTG i USG, i miałam operację poszerzenia blizny i biopsję wartowników. Z tego co widziałam na forum to zwykle czeka się nieco dłużej. Później już nie była potrzebna, a w szpitalu, w którym się leczę powiedziano mi, że zaraz po operacji została ona zamknięta. Terminy na USG chyba wszędzie są dość odległe, a prywatnie to niestety kosztuje. W szpitalu, w którym się leczę jest tak, że jeśli USG jest konieczne, a w rejestracji nie chcą zapisać na dany termin (wg tego co wyznacza lekarz), to lekarz zwykle sam idzie i wpisuje swojego pacjenta na dany dzień... także może na początku Ci się przydać, ale później to już raczej trzeba liczyć na ludzi, aniżeli kartę.

[ Dodano: 2017-08-04, 13:40 ]
ale nadal sądzę, że lepiej ją mieć - jak lekarz daje to bierz ;)
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
lady_carrot

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-03, 13:47   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
marjas42 napisał/a:
(...)świadomość, że nie jestem sama zostawiona sobie, że jesteście WY, jest nieprawdopodobnie budująca, zwłaszcza w taki dzień jak dziś (paskudny nastrój mnie dopadł).

Chyba każdego takie dni dopadają. Ja z własnego doświadczenia powiem Ci, że mnie też ;) Świadomość tego, że ktoś Cię wspiera (chociażby myślą i słowem), jest bardzo ważna. Forumowicze niosą ogromne wsparcie więc pisz jak Ci źle, zawsze ktoś się odezwie.

Cytat:
Czy nie lepiej będzie pojechać z wynikami kolejnych znamion? Tylko nie wiem czy jesli nie pojawię się we wstepnie umówionym terminie, to czy profesor już nie będzie chciał mnie więcej widzieć :-( Nie wiem co mam robić. Czy bedzie szansa na kolejny termin jesli zadzwonie za 2-3 tygodnie na rejestrację do profesora?

Najlepiej napisz maila do Profesora i zapytaj co zrobić. Podobno sprawnie odpowiada, a jak podasz numer telefonu, to może nawet oddzwoni ;) Lepiej będzie jak go poinformujesz wcześniej, powiesz szczerze, że nie masz wyników, i zapytasz czy nie lepiej byłoby się spotkać jak będziesz miała uzupełnioną dokumentację.
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
lady_carrot

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-03, 12:42   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
marjas42 napisał/a:
Byłam dziś u rodzinnego po skierowanie na morfologie, RTG i takie tam, powiedziała mi, że na podstawie badania histopatologicznego, stwierdzajacego czerniaka, musi mi założyć kartę DILO, mam ją odebrać jutro, czy ktoś z Was wie po co taka karta? Czy wszyscy macie takie karty? Tak mało jeszcze wiem :-(

Pewnie większość z nas ma, wszystko zależy od lekarza, ale przy podejrzeniu bądź stwierdzeniu choroby nowotworowej DILO mocno się przydaje (i lekarz ma obowiązek ją wystawić) - będziesz miała o wiele szybciej wykonane badania, szczególnie USG, na które zwykle dosyć długo się czeka ;)

Tu znajdziesz więcej informacji: http://pakietonkologiczny.gov.pl/karta/
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
lady_carrot

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-31, 22:56   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
marjas42 napisał/a:
(...)czerniak wszystkim nam jednakowo wywraca życie do góry nogami, strach, przerazenie, niedowierzanie, mam wciąż poczucie, że już nic nie będzie takie samo, niepewność zostaje, a przeciez jeszcze tydzień temu swiat był taki piękny

Tak jest, diagnoza wywraca życie do góry nogami i powoduje, że zaczynamy się zastanawiać co z nami będzie. Każdy przechodzi ten etap i strach na pewno pozostaje na zawsze, ale uwierz, że może być jeszcze piękniej niż było do tej pory. Masz dobre wyniki pierwotne i tak jak wszyscy już wspomnieli, ogromne szanse na to, aby sprawa tylko na tym się zakończyła.
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
lady_carrot

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-31, 12:24   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
marjas42,
Witaj na forum. Ja też mam bardzo dużo znamion, na szczęście nie wszystkie są niebezpieczne. Taka nasza uroda... Trzeba obserwować i unikać słońca, zresztą profesor na pewno uczuli Cię na to i powie jak o siebie dbać ;)

Jakie były Twoje wyniki? Powinno być napisane wszystko, co ma znaczenie. Jeśli możesz to przepisz swój wynik.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group