1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Początek?
kubanetka

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 51667

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-09, 21:20   Temat: Początek?
Myślę, ze nie ma powodów do paniki,
Tk jest zalecane po drugim cyklu, z tego w zględu, ze remisja może nastąpić już po drugiej chemii. A najczęściej własnie wtedy dochodzi do największego cofnięcia się choroby. Wówczas warto sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest.
Sprawdzić warto również po 4 chemii, czy warto jeszcze podawać 5 i 6. Wiadomo, chemia wyniszcza organizm więc po co dawać np 5 o 6 cykl, jak przy czwartym cyklu już była progresja.

Wykonywanie TK to jest tylko zalecenie prawidłowego monitoringu, a nie konieczność.
Tak jak pisałam, mój Tata miał tylko RTg po drugim cyklu.
Nie we wszsytkich szpitalach, niestety spelniają zalecenia ogólnoświatowe w leczeniu nowotworów.
  Temat: Początek?
kubanetka

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 51667

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-09, 17:40   Temat: Początek?
Mojemu Tacie zrobili RTG po drugim cyklu, które wskazywało na stabilizację choroby. Na koniec leczenia też tyko RTG. Poddałam się, bo strasznie źle się rozmawia z learzem prowadzącym - jest oschłym, dziwnym facetem.

Potem dawali Tacie cały czas chemię, bo Tata był względnie w dobrym stanie. Lekarz chyba na oko ocenił, ze u Taty jest progresja. Ogólnie ten brak robienia badań tłumaczyłam sobie tak, ze lekkarz widzi, ze Tata dobrze znosi chemię, więc lepiej ją dać, niż robić badania i jak nie daj Boże wyjdzie coś na znak progresji, tłumaczyć rodzinie że nie poda chemii, bo ona nic nie daję. Takie mam wrazenie.

A poza tym, mam wrażenie, że lekarze do DRP postaci podchodzą bardzo powierzchownie. Pewnie nie wszyscy , ale napewno nasz lekarz tak. Wiedzą, że jest to walka bardzo nierówna, więc się za mocno nie angazują w pomoc dla takich chorych.

Trudno tu walczyć z lekarzami, ale trzeba!!!!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group