1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
kobieta68

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-23, 18:54   Temat: Rak pęcherza moczowego
Hej,wiesz,moze lekarz mial na mysli ze nowotwor ograniczony byl tylko do pecherza pomimo wysokiego stopnia zlosliwosci,na wypisie u mojego taty napisane jest tez T2 czyli naciekajacy blone miesniowa pecherza,oznaczenia G jeszcze nie mamy,tez czekamy na wyniki his-pat,tez idziemy na kontrole do urologa w piatek i jak beda wyniki his-pat to tez idziemy do onkologa bo to normalna procedura, jeszcze wszystko zalezy czy wezly beda ok bo w TK przed zabiegiem tylko pecherz i moczowod byl poszerzony,i jezeli jest tylko tak jak na TK to by bylo dobrze,i moze tez tak jest u Twojego taty,co nie znaczy ze pod kontrola onkologa juz trzeba byc,wiem ze stosuje sie po radykalnej cystektomii chemie uzupelniajaca i potem miejmy nadzieje ze tylko bedziemy odwiedzac onkologa na kontroli :) ,aha jeszcze apropo diety-plyne,nawet do 2 litrow dziennie :)
  Temat: Rak pęcherza moczowego
kobieta68

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-23, 16:44   Temat: Rak pęcherza moczowego
Witaj anna76,troche jestem zdziwiona ze puscili Twojego tate juz po 7 dniach po zabiegu,jak przed zabiegiem pytalam sie kiedy ewentualnie go wypisza to mowili ze 10-14 dni polezy i tez tak prawie bylo,moj tata na 7 i 8 dobe po zabiegu mial usuwane dopiero dreny,szwy w 9 dobie,rana jest zagojona super,plytka sie trzyma,nie stosujemy zadnego kleju,tata zmienia sam,mielismy bardzo fajna pielegniarke stomijna,moj tata na poczatku,zaraz po zabiegu byl zalamany ale teraz juz jest ok,moze tez dlatego ze sie mnie slucha :) (jestem tez pielegniarka),nie wiem czy Was poinformofali o diecie po zabiegu,niech tata je w mniejszych ilosciach ale czesciej,zadnych ciezkich rzeczy,zadnych cytrusow,jakies rosolki na poczatek,gotowane miesko i powoli wszystko wroci do jako takiej normy,jogurty ale naturalne na poczatku,moj tata pierwszy dzien zachlysnal sie tym powrotem do domu i zapomnial ze jest po tak ciezkim zabiegu i troche przedobrzyl i pod wieczor tez brzuch go bolal ale juz jest ok,mam nadzieje ze Twoj tata tez powoli dojdzie do formy,jest to na pewno bardzo duzy szok bo,jak stwierdzil moj tata wszystko stanelo do gory nogami,i malymi kroczkami az zacznie sie przyzwyczajac do zycia ze stomia to i zacznie czytac,ale to sam musi do tego dojrzec,co do woreczka na noc moj tata go nie stosuje,mowi ze woli wstac w nocy i sobie wylac,trzymam mocno kciuki i wierze ze wszystko bedzie ok, za naszych ojcow,jesli masz jakies pytania to chetnie w miare swoich mozliwosci i doswiadczenia odpowiem,pozdrawiam,
Ps..a tak z ciekawosci gdzie tata byl opewrowany?my jestesmy z trojmiasta
  Temat: Rak pęcherza moczowego
kobieta68

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-22, 20:17   Temat: Rak pęcherza moczowego
Witaj Anno,moj tata mial cystektomie 2 tyg temu,od wczoraj jest w domu,moze juz wiesz ale sprzet urostomijny jest w calosci refundowany przez NFZ,informacje o tym i zapotrzebowanie dostaniecie przy wypisie,ja dzisiaj juz tacie to zalatwilam,jesli mozesz to napisz jak czuje sie Twoj tato i czy wszystko przebieglo ok,moj ,jak na tak powazny zabieg czuje sie dobrze-nie chce zapeszac :) ,pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group