1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy nosogardła z przerzutami do płuc
kmis757

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-03, 19:07   Temat: Rak płaskonabłonkowy nosogardła z przerzutami do płuc
lekama, Czy jest to zatykanie nosa z wydzieliną ropną czy też zatykanie nosa bez jakiejkolwiek wydzieliny. Miałem i mam takie zatykanie nosa ( bez wydzieliny). Po konsultacji z Laryngologiem prowadzącym w DCO (czyli z kontroli po leczeniu) oraz z Alergologiem, stosuje aerozol do nosa; Avamys: po razie do k. otworu nosowego wieczorem. Mi bardzo pomaga. Jest to lek na bazie sterydu, dlatego na receptę ( cena ok. 40 zł - starcza na 3 m-e). Usłyszałem, droga pantoflową, że długotrwałe stosowanie sterydów jest szkodliwe. Po ponownym dociekaniu oraz pytań na konsultacjach, uspokojono mnie, że to nowoczesny lek i nie jest wchłaniany przez organizm... Po radioioterapii, gdy brak śliny, zatkany w nocy dodatkowo nos to koszmar. Polecam po konsultacji... :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy nosogardła z przerzutami do płuc
kmis757

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-28, 10:49   Temat: Rak płaskonabłonkowy nosogardła z przerzutami do płuc
lekama napisał/a:
czy obniżenie ciśnienia do wartości 90/60 jest częstym zjawiskiem występującym po leczeniu chemicznym i radiologicznym czy też jest już pierwszą oznaką, że coś bardzo złego zaczyna się dziać w płucach


- mam podobne objawy z nadciśnieniem jak Twoja mama. Po leczeniu ciśnienie spadło do poziomu poniżej normy zdrowego człowieka i musiałem odstawić leki na nadciśnienie. Teraz ciśnienie wymusiło powrót do brania tabletek ale już w dużo mniejszych dawkach. Występują też niekontrolowane skoki ciśnienia do bardzo małych wartości (60/95)co powoduje zawroty głowy. Mama musi, pod kontrola lekarza, zmniejszyć dawki leku na nadciśnienie lub zmienić je na inne leki oraz kontrolować w domu codziennie swoje ciśnienie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group