1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: MPNST przestrzeni zaotrzewnowej
katja111

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 10024

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2018-02-19, 12:59   Temat: MPNST przestrzeni zaotrzewnowej
Kochana mój tato od 4 lat walczy z mięsakiem przestrzeni zaotrzewnowej. Miał operacje. W lipcu ubiegłego roku nastąpiła kolejna wznowa i od tamtej pory tato przyjmuje chemię. Rzeczywiście jeden guz całkowicie zniknął, drugi się zmniejszył, ale niestety w zeszłym tygodniu odebraliśmy TK i pojawiło się "coś" na jelicie cienkim. W tej chwili wysłaliśmy dr Rutkowskiemu płytę TK z opisem i czekamy co dalej... jedyne co mogę Ci poradzić to zaufaj lekarzowi ...
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-07-10, 07:17   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witajcie ! Jestesmy po konsultacji u dr Rutkowskiego.
W związku ze wznowa zaproponował przyjecie 3 kursów chemioterapii - trabektydyny.
Czy ktoś z Was stasował ? Niestety nie ma jej w kazdym szpitalu,. Udało Nam sie znaleźć szpital niedaleko miejsca zamieszkania, ale zanim tacie zaczną podawać tą chemie musi jeszcze raz zrobić tomografię i szereg innych badań... macie jakies doświadczania w przyjmowaniu jej ?
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-06-13, 08:48   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witajcie ! Niestety wczoraj odebraliśmy wyniki TK. Operacja była 3.20.2016r. Kontrolne badanie 31.01.20170 wynik ok.
Ponownie kontrolne badanie 31.05.2017 - niestety mamy wznowę :-(



[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-06-13, 11:40 ]
Staraj się uważniej umieszczać posty, bo zamieściłaś wyniki nie w swoim wątku. Post został scalony.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-06-13, 11:45 ]
Załączając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy. :)

:/pociesza:/


  Temat: guz przestrzeni zaotrzewnowej
katja111

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 17875

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-05-30, 11:52   Temat: guz przestrzeni zaotrzewnowej
Najwiekszy guz jaki tato miał to 8X4 c,
  Temat: guz przestrzeni zaotrzewnowej
katja111

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 17875

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-05-25, 08:35   Temat: guz przestrzeni zaotrzewnowej
Witaj ! U mojego taty 4 lata temu wykryto guza przestrzeni zaotrzewnowej. Pierwszą operację wyciecia miał w mieście gdzie mieszkamy. Później zaczęło się jeżdżenie do kliniki w Warszawie. Udało nam się trafić do dr. Rutkowskiego. Na dzień dzisiejszy tato miał dwie operacje w Warszawie bo wystąpiły dwie wznowy. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja w Klinice tkanek miękkich w Warszawie.
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-02-01, 14:33   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witajcie ponownie ! Od wczoraj znowu dopada mnie stres. Wczoraj wykonaliśmy kontrolną tomografię po 4 miesiącach od operacji. Teraz zaciskamy kciuki i czekamy na dobre wieści. Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Systematycznie zaglądam do Was na forum i mocna za wszystkich trzymam kciuki. Buzki
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-08-26, 06:41   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Wznowa z kwietnia nie została wycięta, poniewaz dr Rutkowski najpierw zdecydował się na chemioterapię. Więc od maja do końca lipca tato przyjmował chemię. 12 sierpnia zrobił kontrolną tomografię. Wczoraj odebraliśmy opis badania. W porównaniu do badania z 13.04 w śródbrzuszu owalna masa guza o wymiarach 82X80 cm ( poprzednio 80X40), w przeważającej części o utkaniu tłuszczowym.
na szczęście nie ma nigdzie przerzutów. Wizytę u dr mamy 29 sierpnia.
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-08-24, 09:24   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witajcie ! U Nas czekanie na wiadomości. tato 12 sierpnia robił tomografię. niestety opisu ze względu na okres urlopowy nie mam. Dr Rutkowski zgodził się, żeby wysłać mu samą płyt. Wizyta u Prof 29. sierpnia.
Boję się bardzo, bo tak naprawdę nie wiemy czego sie spodziewać ... tato tez przerażony. :-(
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-08-02, 13:31   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witam ! Mam pytanko czy ktos z Was jest pacjentem dr Roberta Omitka ?
  Temat: NOCLEGI
katja111

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3229

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2016-07-26, 07:18   Temat: NOCLEGI
Witam ! pewnie już nie raz był ten temat poruszany, ale szukam niedrogich noclegów blisko kliniki.
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-04-27, 12:52   Temat: Wznowa tłuszakomiesaka
Witam ! Miałam ponad rok przerwy i nie zaglądałam do Was na forum, bo po operacji tłuszakomiesaka w przestrzeni zaaotrzewniowej wszystko było ok. W listopadzie zeszłego roku w Centrum u dr. Rutkowskiego robiliśmy TK i wszystko było ok. Wczoraj tato odebrał wyniki kolejnej TK i niestety wynik : wznowa :-( Guz ma wielkośc 8X4 cm.
tato załamany. 9 maja mamy wyznaczony termin wizyty u dr. Rutkowskiego.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-04-27, 17:29 ]
Temat został scalony. Dot. tej samej choroby i osoby. Proszę pisać w tym wątku.

[ Dodano: 2016-04-28, 13:13 ]
Dzis dzwonili z Kliniki. Termin konsultacji zmienili na 2 maja. Konsultacja u dr Klimeckiej . Miał ktos z nią kontakt ?
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-12, 18:11   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witam!
Tato dzis miał wizyte u dr R, juz w piątek operacja :-( Tak bardzo się boję...
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-12-30, 11:58   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Witam ! Dziś tato po 3 kursach chemioterapii miał ponowną tomografie. Przerzutów nie wykazano, ale niestety guzki powiększyły sie. Teraz musimy dostarczyć płytę dr Rutkowskiemu i zobaczymy co dalej :-( .

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2014-12-30, 12:13 ]
Post przeniesiony. Proszę, 'swoją' historię kontynuuj i dodawaj kolejne informację we 'swoim' wątku.
  Temat: Długi czas oczekiwania
katja111

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2983

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-10-07, 08:39   Temat: Długi czas oczekiwania
Witam ! Bardzo proszę Was o pomoc. Otoż wczoraj tato był w Centrum Onkologii w Warszawie u dr Rutkowskiego. Tato ma tłuszczakomięsaka. Ze wglądu na dużą odległość do Warszawy ( 460 km) dr polecił ze możemy znaleźć ośrodek bliżej miejsca zamieszkania.
Ale niestety najbliższy termin wizyty u innego onkologa, który musi zapoznać sie z taty wynikami jest 27 listopada !! Przecież najwazniejszy jest czas :-( i Jak człowiek na raka ma znaleźć w sobie siłe na walkę !
  Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
katja111

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 16675

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-09-29, 09:45   Temat: Wznowa miejscowa tłuszczakomiesaka
Dziekuje :-)

[ Dodano: 2014-09-30, 07:35 ]
nie udało mi się niestety dotrzeć do wszystkich dokumentów taty, ale udało mi się odczytać wynik hist: rozpoznanie to :liposarcoma dedifferentiatum.
Ponadto pisze: w nadesłanych fragmentach widoczne utkanie wysokodojrzałego tłuszczakomięsaka wrzecinowowatokomórkowego z polami martwicy.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group