1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
kateja54

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9451

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2021-03-22, 22:29   Temat: Rak pęcherza moczowego
Ja również bardzo się cieszę i wierzę, że na cystoskopiach (później coraz rzadszych) się skończy.
Ogromnie dziękuję missy za wsparcie, swojego wątku nie bardzo umiem odszukać :) . Dzięki rzeczowym i optymistycznym poradom zniosłem to wszystko bez urazów psychicznych. Wszystkim życzę mnóstwo optymizmu w tych czasach, trudnych dla chorych na cokolwiek poza covidem (choć też go mam za sobą, w sumie bez sensacji).
  Temat: Rak pęcherza moczowego
kateja54

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9451

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2021-03-07, 19:23   Temat: Witam serdecznie
Mam nadzieję, że odpowiedź trafi w odpowiednie miejsce, bo nie bardzo umiem poruszać się po forum.
Opowiem Ci jak to było (jest?) u mnie. w 2017 przy okazji profilaktycznego zdiagnozowano u mnie w pęcherzu guza TaG1. Posłuchałem radiologa i udało się załatwić TURBT już 4 dni po diagnozie. Niestety, jak się później okazało, guz został usunięty bez warstwy ochronnej i przy okazji uszkodzono mi cewkę moczową (nie powiadamiając o tym). Z takim balastem wyjechałem do UK. Zapisano mnie na kontrolną cystoskopię po 3 miesiącach (wrzesień), ale w tym czasie niemal całkowicie ustała mikcja, gdyż moczowód po prostu zarósł. Szybka operacja poszerzania i cystoskopia pokazały, że prócz śladów po TURBT są ślady wskazujące na CIS. Podjęto decyzję o kontrolnych cystoskopiach co 3 miesiące. Kolejna druga, w 2018 roku pokazała nowy guz, został wycięty, ale był to już TaG3. W związku z tym lekarz prowadzący stwierdził, że nawrót po niecałym roku z takim uagresywnieniem powoduje, że moje szanse maleją. Zapisano mnie na wlewki BCG, nie dając wielkiej nadziei. Jedynym pocieszeniem było to, że podejrzenie CIS nie potwierdziło się, były to blizny po pierwszej TURBt, nie rakowiejące. Przeszedłem 4 serie BCG - 6 tygodni i potem 3 razy po 3 tygodnie. Kolejne cystoskopie nie pokazywały nawrotów. I tak jest do dziś, ostatnia cystoskopia rok temu, teraz miałem USG, nic nie wykazało. W kwietniu czeka mnie kolejna cystoskopia.
Sama cystoskopia w UK była całkiem spokojna - w warunkach szpitalnych, na łóżku, giętkim cystoskopem - właściwie prócz dyskomfortu i kilku godzin bólu przy mikcji - żadnych sensacji nie było. Ostatnia cystoskopia w PL sztywnym cystoskopem w warunkach ambulatoryjnych, na "samolocie", bez żadnej sterylności - była nieprzyjemna i trochę bolesna, ale dało się przeżyć. Ponieważ już nie mam kontaktu z UK, więc muszę wytrzymać i takie niedogodności. Najważniejsze, że to daje się opanować. Od 3 lat nie mam nawrotów, więc cieszę się tym osiągnięciem.
Życzę Wam wytrwałości i dużo zdrowia mężowi, naprawdę nie trzeba się zamartwiać, choć nie można lekceważyć. Serdecznie pozdrawiam!
Edward
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group