1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-10, 10:18   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Witajcie :)
a mam takie pytanie, patrzylam na wyniki mojej konizacji sprzed 4 lat i zastanawia mnie to: konizat 3,5 cm x 2,0 cm x 1,5 cm która wartośc to długość jak to rozszyfrować ?
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-06, 08:03   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Tak, po konizacji mialam czesto 1 grupę, czasem drugą, dwa razy trafiła się 3 ale po wycinkach okazywało się, że jest ok, dlatego się zastanawiam co ta cytologia wychwytuje, że od czasu do czasu wynik jest nieprawidłowy
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-04, 12:33   Temat: Zmiany w szyjce macicy
ja cytologię robię co pół roku i zmienia się jak pogoda...raz 1 raz 2 a czasem 3 i znowu stres,w tych wycinkach nie wyszło, że mam hpv może się uspokoił na chwilę.

Dziękuję za odpowiedź :)
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-04, 11:10   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Witam, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, co z tą cytologią? 2 razy ( w 2015 i 2016) wyszła zła, podejrzenie cin1 natomiast po wycinkach i łyżeczkowaniu okazuje się, że jest czysto...więc co ta cytologia pokazuje?
Pozdrawiam
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-31, 16:43   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Missy dziękuję :) Twoja odpowiedz akurat najbardzIej mnie pocieszyła :*
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-31, 14:45   Temat: Zmiany w szyjce macicy
wklejam tak jak powinno być, wycinki i łyżeczkowanie miałam robione z powodu złej cytologii III podejrzenie cin1:

1. Wycinki z tarczy bez nacieków zapalnych. W jednym wycinku łagodny rozrost nabłonka płaskiego.
2. Endometrium in stadio secretionis recens.
Fragmenta epithelii plani et glandularum endocervicis.

Z tego co sprawdzałam to glandularum endocervicis to nabłonek gruczołowy, być może źle patrzyłam.
Dziękuję ;)
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-31, 13:46   Temat: Zmiany w szyjce macicy
stan przednowotworowy macicy??? z tego co ja wyczytałam, endometrium in stadio secretionis recens to II faza cyklu czyli poowolucyjna i nic groźnego...a to drugie nabłonek gruczołowy nie płaski. Proszę mnie wyprowadzić z błędu

[ Dodano: 2017-03-31, 13:47 ]
* secretonis nie secretioris
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-31, 12:36   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Witam. Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć wynik?:
Endometrium in stadio secrerionis recens
Fragmenta epithelli plani et glandularum endocervicia
Wycinki z tarczy bez naciekow zapalnych. W jednym wycinku łagodny rozrost nabłonka płaskiego
Dziękuję
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-16, 01:28   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Niestety u mnie była wysoka konizacja, zostawili mi moze z 0,5 cm więc nie chce znowu powtarzać tego za kolejne kilka lat, mam dwójkę dzieci jeżeli będzie zle zgodze sie na całą macice
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-15, 17:52   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Czekam na wynik histopatu wczoraj miałam zabieg, wycinki i lyzeczkowanie macicy
Wynik kolposkopii:
Nabłonek płaski zbielaly po AA, nablonek jodonegatywny, cin1 więc zostaje czekać na wynik wycinkow
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
katarzyna1988

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6163

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-11, 17:43   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Witam wszystkim forumowiczów, opowiem może swoją historię.

4 lata temu zła cytologia, wycinki okazało się, że jest cin2/cis
więc skierowanie na konizację metodą Sturmdorfa, po konizacji wynik cis3 linia cięcia czysta.
2 miesiące później kontrolna abrazja i wszystko czyste - leczenie zakończone.

Listopad 2015 zła cytologia, wycinki - brak zmian.

Grudzień 2016 znowu zła cytologia ( AI BII CIIIb Pap III) i skierowanie na wycinki i łyżeczkowanie.

Trochę mnie to przeraża podejrzewam, że jeżeli wyniki będą złe to czeka mnie usunięcie macicy, bo z szyjki chyba już nie ma co docinać. Ehh cięzka sprawa :(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group