1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 23
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-26, 07:36   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
nie wiem jak inni ale ja normalni funkcjonować nie mogę jestem bardzo osłabiona nie leżę cały dzień ale co chwilę muszę odpoczywać o pracy przy przyjmowaniu zelborafu zapomnieć .ja jestem na okresowej rencie . w domu jakieś drobne prace i to uczulenie na słońce . a co lekarze mogą powiedzieć ile pacjentów każdy reaguje inaczej dostałam broszurkę o działaniach niepożądanych przy zelborafie i wszystkie już zaliczam,3 wszystko wyjaśnię .
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-23, 16:35   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
witajcie niestety musiałam zejść do2 tabletek zelborafu ponieważ znowu pojawiła się wysypka dreszcze . arawis guzek który miałam w tamtym roku jest dalej , ale wtedy profesor powiedział że pojedynczy to niema się co martwić czerniaki pojawiają się zawsze w liczbie mnogiej( oczywiście przy przerzutach )
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-20, 06:41   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
dzisiaj rano znowu wysypka na rękach i kolanach oraz ból gardła ,, ja to mam szczęście''
tomograf mam ustalony na 7.07 a wcześniej mam 3.06 wizytę w c.o.
23.03 miałam kontrolny t.k
w segm.8płuca lewego ulegający wzmocnieniu gładkokonturowy guzek 6x8x8 mm
wzmacniający guzek 4x5 podopłucnowo w segm. 5 płuca prawego
słabo wysycony guzek sr.4mm w segm. 6płuca prawego
pojedynczy powiększony węzeł chłonny 14x18mm w topografii
okna aortalno-płucnego
granicznej wielkości węzeł chłonny 10x21mm podostrogowo.
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-19, 15:04   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
cześć dużo się działo przez ten czas ; a więc 9 dzień przyjmowania zelborafu duży kryzys gorączka dreszcze wysypka odropodobna bezsenność rozdrażnienie uczucie ognia w całym ciele a najgorzej w uszach ., które były koloru borowego twarz zmieniona opuchnięta .
10 pojechałam do c.o i dostałam wytyczne odstawić do wyciszenia i zmniejszyć dawkę na 2x3 tabletki biorę od 16 i drżę aby było dobrze .pozdrawiam
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-04, 11:38   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
WiTAM wszystkich jestem już tydzien na zelborafie na razie jest wszytko ok . -oprócz incydentu z gorączkom .
arawis guzki na nodze miałam usuwane w czerwcu 2015 biopsja wykazała obecność komórek czerniaka natomiast hist. zaprzeczyła obecności czerniaka
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-24, 07:56   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
witajcie jestem na forum a to znaczy ze nie dzieje sie dobrze 18 byłam na kontroli mam 3 guzki w płucach i 2 węzły chłonne powiększone ustaloną mam wizytę u onkologa u dok.Ługowskiej i 2 opcje leczenia zależnie od mutacji genu -wynik już jest .
jeżeli mutuję to dostanę wemurafmib połączony z dabrefmib+trametynib
a jeśli nie to dtic trochę się martwię jesli ktoś zWas to dostawał proszę podzielcie sie doświadczeniem .
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-06-15, 09:35   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
niestety guzki w nodze okazały sie czerniakiem 22 mam sie zgłosić do kliniki .
ufam całkowicie lekarzom i wiem że zrobią wszystko co należy .
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-29, 15:27   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
witam wszystkich
byłam w warszawie 25 wyjaśniło się z płucem guzek jest raczej pozapalny i to trochę mi ulżyło natomiast w nodze 10 cm poniżej rzepki 2 guzki większy 15 x 17x 15 i 9x8 x7mm.
zrobili mi biopsję i czekam na wynik :<:
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-01-21, 17:59   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
A więc dopiero co wróciłam z pięknej stolicy [byłam u rodzinki] powtórkę mam w maju [oczywiście badania] profesor mnie trochę uspokoił i ogólnie planuję wyjazd wypoczYnkowy.
Pozdrawiam
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-01-16, 17:47   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
Dziękuje za słowa pocieszenia .wiem że trzeba wyjaśnić to t.k. dobrze że już niedługo .
T.k. miałam robione pierwszy raz , a dokładnie rok temu miałam peta.
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-01-13, 18:49   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
dzisiaj miałam robione t.k trochę jestem zaniepokojona ponieważ wyszedł mi guz lewego płuca wielkości 5mm.
czekam z niecierpliwościom na wizytę c.o
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-01, 17:30   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
wizytę u prof. mam 19 .01. a tomograf ustaliłam na 13 teraz miałam robione usg węzłów i jeden jest podejrzany w sensie że zmiana kory węzła .pozdrawiam
  Temat: Czerniak guzkowaty CLark IV Breslow 2,5 pT3b
kasia2000

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7567

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-01, 17:22   Temat: Czerniak guzkowaty CLark IV Breslow 2,5 pT3b
droga italko ja mam podobnego czerniaka i dziwie się że masz oznaczenie pT3b czy miałaś owrzodzenie bo w hist. nic na ten temat nie ma napisz gdzie się leczysz a NAJWAŻNIEJSZE bez paniki i strachu .
  Temat: Czerniak Clark III breslow 1,0 mm przerzuty po 5,5 roku :(
kasia2000

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 41059

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-11-03, 08:57   Temat: Czerniak Clark III breslow 1,0 mm przerzuty po 5,5 roku :(
Droga Alu dokładnie taką samą miałam radioterapie i też czułam się bardzo osłabiona .ja miałam naświetlania w kwietniu i dopiero teraz dochodzę do siebie tak wiec nie zamartwiaj się!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
kasia2000

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41758

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-28, 19:00   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
Wybaczcie że tak długo nie pisałam ale chciałam zapomnieć o mojej chorobie.
Może to głupie ale teraz nie za bardzo chcę mówić o swojej chorobie , zmęczyły mnie
ciągłe pytania oceny czy wyglądam dobrze komentarze [czasami bardzo przykre.]
jednak wiem ze moje doświadczenie w leczeniu moze komuś potrzebującemu się przydać .
w lutym miałam konsultacje u prof.Rutkowskiego[cudowny człowiek i lekarz] powiedział że całe leczenie moje odbiega od wszelkich standardów i proponuje przeniesienie do Warszawy, oczywiście się zgodziłam .12.03 miałam zabieg w c.o. i badany wartownik .
wartownik okazał sie czysty a guz na bliznie to czerniak nabłonkowatokomórkowy o wielkości 1.2 cm . w kwietniu dostałam radioterapie w c.o.sierpień kontrola i w styczniu 2015 pełna diagnostyka i kontrola. noga goiła mi się do września dalej puchnie noszę pończochy przeciw obrzękowe .trochę to przykre że w krakowie c.o.robili same błedy i nie wiedzą jak prowadzić chorego na czerniaka . pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group