1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
kasia.g

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-04-16, 21:22   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Ze strony LuxMedu, tam też miała wykonywany TK z kontrastem.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
kasia.g

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-04-16, 19:10   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244 napisał/a:
Witam.
Za miesiąc mam mieć tomografię z kontrastem, a z tego co mi wiadomo osoby z nadczynnością tarczycy nie powinny mieć podanego kontrastu jodowego.

Czy ktoś miał tomograf z kontrastem? Chodzi mi o " tarczycowe" osoby. Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Ja miałam zgodnie z tą zasadą:
"pacjenci z rozpoznanymi chorobami tarczycy powinni być badani w TK z podaniem jodowego środka kontrastowego w przypadku prawidłowych parametrów TSH, fT3 i fT4, ponadto powinni dostarczyć aktualne wyniki tych badań. Pacjenci z nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy mogą być poddani badaniu TK z podaniem kontrastu jodowego tylko w stadium tzw. eutyreozy, tj. prawidłowego poziomu TSH, fT3, fT4. W niektórych przypadkach wymagana jest dodatkowo konsultacja endokrynologa o braku przeciwwskazań do podania jodowego środka kontrastowego"

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-04-17, 16:58 ]
Proszę zgodnie z Regulaminem forum wpisywać źródło zamieszczanych cytatów, podawać linki do źródła informacji.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group