1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 192
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-10-24, 22:19   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Bardzo długo się nie odzywałam.
U mnie wszystko w porządku, prawie.
Robiłam ostatnio USG, wyszedł oczywiście podejrzany węzeł chłonny. Dostałam skierowanie na biopsję.
Biorę coraz większe dawki leku Euthyrox 150 i 175.
TSH mi skacze. Ostatnio miałam 15 za tydzień już 6. Miesiąc wcześniej miałam 3.
Pozdrawiam wszystkich.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-02-08, 17:10   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Długo się nie odzywałam.
Właśnie wróciłam ze szpitala po jodzie diagnostycznym. Miałam zastrzyki z Thyrogenu. Stwierdzam, że zastrzyki to błogosławieństwo, a odstawianie leku to koszmar. Mimo tego, że teraz mam TSH 146 czuję się dobrze. Jedynie co czułam po każdym zastrzyku, to nadmierna senność.
Wyniki mam super.
Dowiedziałam się od Pani dr, że będę pod ich opieką ( COI ) jeszcze 5 lat i się z nimi pożegnam.
Za 5 lat mam ostatni jod diagnostyczny, tak to przez 4 lata zwykłe wizyty kontrolne.
Czyli pod opieką COI w Warszawie będę 11 lat.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-02-13, 19:34   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Kolejna wizyta kontrolna za mną. Wyniki dobre. Pożyje dalej. Za rok jod diagnostyczny, nareszcie nie będę musiała odstawiać Euthyroxu. Będę miała wstrzyknięty Thyrogen. Za to muszę spędzić na Oddziale Obserwacyjno Diagnostycznym 5 dni. Lekarka powiedziała, że wcześniej mnie nie wypuści. Trudno.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-01-14, 13:17   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Za miesiąc kontrola w COI. Żeby było wszystko dobrze. Ostatnio morfologia mi się trochę popsuła. To chyba przez leki które muszę brać codziennie, w nie małych ilościach. Taka narkomanka ze mnie. Bez nich mój stan zdrowia by się bardzo pogorszył.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-10, 21:01   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Przepraszam, że nie w temacie.
Czy ktoś z Was miał kiedyś nakłucie lędźwiowe i pobierany płyn mózgowo-rdzeniowy ?
Nakłucie miałam w zeszłym tygodniu, wszystko było dobrze, aż do wczoraj. Od wczoraj bardzo boli mnie kręgosłup. Nie wiem czy to łączyć z tym ? Wczoraj też zaczęła mi się miesiączka która jest bardzo bolesna. Nigdy tak mnie nie bolał kręgosłup nawet jak miesiączki są bolesne.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-07, 20:05   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Nie stwierdza się zagęszczeń miąższowych płuc, ani płynu w jamie opłucnej. Drobne zmiany guzkowate w lewej okolicy podobojczykowej.
Serce wielkości prawidłowej. Aorta prawidłowa. Naczynia krążenia płucnego prawidłowe.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-05, 18:48   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Kilka dni temu zrobiłam RTG klatki piersiowej. W badaniu wyszły drobne zmiany guzkowate w lewej okolicy podobojczykowej. Czy to może mieć jakieś połączenie z przebytym rakiem tarczycy ? Przypomnę, że miałam problem z węzłem, w sumie dalej mam po lewej stronie.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-28, 13:54   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Nie wiem trochę mnie to zdziwiło i zmartwiło, że za rok bez jodu diagnostycznego, dopiero może za 2 lata. W sumie bardzo się cieszę, że mam super wyniki, a z drugiej strony boję się niedługo usłyszeć od lekarki z CO, że już nie potrzebuje do nich przychodzić. Tylko takie badania kontrolne 3 dniowe są bardzo ważne, dzięki połknięciu jodu można zrobić scyntygrafie. Prywatnie tego nie zrobię.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-26, 18:36   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Dziś byłam na wizycie kontrolnej. Jest super. Wyniki świetne. Następna wizyta za rok. Myślałam, że będę miała jod diagnostyczny za rok, a tu nie, może za 2 lata będę miała. Lekarka powiedziała, że nie będzie mnie męczyć jeszcze tym jodem.
Dzisiaj byłam w szoku, dotarłam do CO na 8 i byłam druga w kolejce do lekarza. O 9 byłam już po wizycie. Gdzie Ci pacjenci są ? :)
Najważniejsze jestem zdrowa, żyje dalej.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-05-28, 09:01   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Nie powinnam w tym miejscu pisać o tym, ale jednak to zrobię :)
Dzisiaj mija już 3 lata od operacji. Mój uśmiech na szyi w dalszym ciągu ewoluuje. Powoli już zbliża się do koloru ciała, ale nadal jest wypukła. Mój zły węzeł z którym był problem jakiś czas temu zmniejszył się do normalnych rozmiarów. Ostatnio robiłam USG i wyszły też powiększone węzły, na szczęście mają wnęki. Teraz życie polega na częstych kontrolach u lekarza. Poza tym na normalnym życiu pełnym planów i pomysłów. :)
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-17, 21:07   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Niestety muszę na własną rękę robić badania.
Rozumiem, że wizyty są krótkie, bo jest dużo ludzi, ale naprawdę chciałabym, żądam od lekarza żeby się skupił na pacjencie który siedzi koło niego. Nie tak jak było dzisiaj, 2 min. skupienia na mojej osobie, reszta czasu rozmowa przez telefon z innym pacjentem. Resztę pracy lekarki musiała zrobić biedna pomoc. Dzisiaj pomoc odegrała większą rolę. Zapisała mnie na wizytę, wszystko wytłumaczyła. Jak ja bym bardzo chciała już nigdy nie spotkać tej lekarki na swojej drodze.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-17, 12:15   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Jestem już po wizycie z wynikiem badania. Jestem szczęśliwa, a zarazem wkurzona.
WYNIK
ROZMAZ BOGATOKOMÓRKOWY, WIDOCZNE SĄ LICZNE ROZPROSZONE I W SKUPIENIACH KOMÓRKI LIMFOIDEALNE WĘZŁA CHŁONNEGO.
KOMÓREK RAKOWYCH NIE STWIERDZONO.

Teraz sprawa dlaczego jestem wkurzona.
Jestem wkurzona, bo przyjmowała taka lekarka bez życia. Po prostu olewała pacjentów. Usłyszałam tylko od niej jedno zdanie, że wynik wyszedł dobrze. Przez resztę wizyty gadała przez telefon. Mną już sie w ogóle nie interesowała. Wkurzona jestem, bo chodzę do nich raz na rok, wizyta jest w sumie krótka. Chciałabym żeby na wizycie lekarka była zainteresowana w 100% mną. Normalnie w kosmos wykopać takich lekarzy.

Następna wizyta za rok, i UWAGA USG dopiero za rok przed wizytą. Kurde według mnie laika USG powinnam mieć wcześniej, gdzieś tak za pół roku.

[ Dodano: 2015-12-17, 12:27 ]
Richelieu według CO ta "czujna obserwacja" to robienie co rok USG.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-08, 18:10   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
No to nieźle, czyli powinnam mieć wycięty ten węzeł. Badanie histopatologiczne jest jednak wiarygodniejsze. Może było by dobrze gdybym poszła na konsultacje prywatnie do chirurga - onkologa. Poczekam najpierw na wynik biopsji cienkoigłowej, może to badanie wystarczy i wynik będzie miarodajny.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-08, 14:34   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Czy możecie mi odpowiedzieć. Czy biopsja cienkoigłowa węzła chłonnego jest wiarygodna czy lepiej wyciąć taki węzeł i przebadać go histopatologicznie ?
Nie wiem co o tym myśleć, może lekarka powinna mnie skierować na wycięcie tego węzła.
Bardzo się denerwuję i dlatego zadaje pytania.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
karolinax

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-10-18, 19:41   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Co ma być to będzie. Chociaż nie chciałabym mieć 3 operacji.
 
Strona 1 z 13
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group