1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani ze wznową
karola121

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5803

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-23, 19:31   Temat: RAK KRTANI ZE WZNOWĄ
Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
  Temat: Rak krtani ze wznową
karola121

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5803

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-20, 15:33   Temat: RAK KRTANI ZE WZNOWĄ
Proszę piszcie jeżeli coś wiecie na ten temat!



  Temat: Rak krtani ze wznową
karola121

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5803

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-18, 20:50   Temat: RAK KRTANI ZE WZNOWĄ
W załączeniu ostatnie TK. Jutro postaram się wkleić więcej dokumentacji. Nie napisałam jeszcze, że przy okazji robionego TK szyi i głowy, tata ma również tętniaka. Po ostatnim wycinku z gardła, dostał krwotoku z przetoki gardłowo -skórnej, czy ktoś może się orientuje, co może być przyczyną takiego krwotoku? Z góry dziękuję za odp.
  Temat: Rak krtani ze wznową
karola121

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5803

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-18, 16:14   Temat: Rak krtani ze wznową
Witam,

Jestem tu osobą nową, dlatego przepraszam za ewentualne błędy.
Piszę w imieniu mojego taty.

Z rakiem krtani walczymy od września 2009r, rozpoznanie CA GLOTTIDIS LARYNGIS T2NO,
leczymy się w Gliwicach i tam też skierowano nas na naświetlania do Katowic - 11/2009-01/2010,
napromieniowanie "concomitort boost" o energi MV na obszar CTV do dawki 54 6y GTV do dawki 70,2 6y.

W marcu 2014r niestety wznowa i została usunięta cała krtań (tracheotomia - laryngotomia całkowita z limfadenektomią obustronną.

No i w styczniu 2015 zrobiły się dwie przetoki gardłowo-tchawiczne...
został założony dren żywieniowy do nosa, pobrano wycinki do badania histopatologicznego (czekamy na wyniki).
W ostatnim TK jest podejrzenie wznowy.
Jeszcze do tego na szyi z zewnętrznej strony zrobiły się takie "bąble ropne" - nie wiem jak to fachowo opisać - z tego też był pobierany wycinek.

Moje pytania są następujące, ponieważ przed operacją powiedziano nam, że chemia w przypadku tego raka nie jest możliwa, naświetlania już były i to b. mocne więc nie można ich ponawiać, co teraz?
Czekamy na te wyniki z badania hist. ale psychicznie można się wykończyć, bo nie wiadomo co dalej?
Które dokumenty przesłać do wglądu, bo jest ich bardzo dużo... Proszę o pomoc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group