1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o opis zdięcia
karino3

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3961

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-12-19, 13:18   Temat: Proszę o opis zdięcia
bardzo dziękuję
  Temat: Proszę o opis zdięcia
karino3

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3961

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-12-19, 12:55   Temat: Proszę o opis zdięcia
Witam to było 1 badanie

Badanie kontrolne. Stan po resekcji TU nerki lewej. W okolicy dolnego bieguna nerki lewej i w części
grzbietowej oraz okołonerkowo pasmowate hipodensyjne zagęszczenia odpowiadające najpewnii
zmianom bliznowatym pooperacyjnym - obraz TK zachowany porównywalnie jak w badaniu
poprzednim z dn. 14.09.2011. Cech wznowy miejscowej nie wykazano. Poza tym nerki o
prawidłowym wzmocnieniu kontrastowym, bez cech zastoju.
Nadnercza niepowiększone. W wątrobie torbiele; ilość i wielkość porównywalna z badaniem
poprzednim. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy
nieppwiększony; clenkośćieriny, beż złogów uwapnionych. Trzustka o strukturze zrazikowej,
homogennie wzmacnia się po podaniu środka kontrastowego. Śledziona niepowiększona,
jednorodna. W przestrzeni zotrzewnowej widoczne drobne węzły chłonne.
Pęcherz moczowy niedopełniony. Narząd rodny bez ewidentnych zmian. Węzły chłonne miednicy
niepowiększone.
Struktury kostne w zakresie objętym badaniem bez uchwytnych TK zmian typu meta.
  Temat: Proszę o opis zdięcia
karino3

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3961

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-12-18, 19:46   Temat: Proszę o opis zdięcia
nie wiem cz dobrze dodałem zdjęcie jak zle to przepraszam

  Temat: Proszę o opis zdięcia
karino3

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3961

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-12-18, 19:20   Temat: Proszę o opis zdięcia
Witam mam prośbę proszę interpretację tego opisu rezonansu kręgosłupa mojej żony


żona miała raka nerki 6 lat temu nerka została częściowo usunięta lekarz na ostatniej wizycie stwierdził o wyleczeniu żony rezonans był robiony z powodu bólu kolana i kręgosłupa proszę osoby znające się na opisach o pomoc
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group