1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy odbytnicy
kalineczka1980

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10285

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-06-14, 20:59   Temat: Czerniak złośliwy odbytnicy
Witaj
jak już poinformowała Cię Biofanka warunkiem otrzymania leku Yervoy (IPI) jest stwierdzona progresja choroby. Rozmawiałam z dr Filipczyk-Cirsaż i jak narazie wrocławskie DCO nie jst zbyt chętne aby lek ten wprowadzić. My próbowałyśmy w Warszawie (jednak za duża odległość, brak możliwości obserwacji pacjenta), w Opolu prawdopodobnie nie przyjmują spoza regionu, rozmawiałam również z dr Mackiewiczem z Poznania - problemem również jest odległość, jak narazie zastanawiają się czy przejąć pacejntów z czerniakiem z DCO (wg info od doktora w zeszłym roku było to 9 pacjentów)
Ale...dowiedziałam się iż ten lek podają pacejntom w Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórek na Grabiszyńskiej we Wrocławiu, ja tam dzwoniłam - już chcieli nas umawiać ale warunkiem jest niepowodzenie wcześniejszej chemii, oraz progresja choroby. Jak narazie ni można jej stwirdzić i oby jej nie było,

natomiast Ty piszesz o Poznaniu - jeśli macie bliżej do Poznania ja bym tam próbowała. Wyszukaj sobie na stronie centrum onkologii poznańskiego nr do sekretariatu dr Mackiewicza i zadzwoń. Jeśli będzie mógł to z pewnością porozmawia z Tobą, my we wrocławskim DCO również spotkałyśmy ze strony lekarzy z negatywną oceną szczepionki dr Mackiewicza - niewiem co jest tego przyczyną, ale troszkę teraz żałuję że jednak zaprzestałam starań, bo może dzisiaj nie byłoby przerzutów ale każda decyzja w ówczesnym okresie czasu wydaje się prawidłowa.
Nic nie dzieje się bez przyczyny.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group