1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18130

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-25, 15:28   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Ina, rozumiemy się bardzo dobrze. Mój typ raka był dokładnie taki jak Twój. Po prostu każdy szpital ma inne procedury postępowania. Jedni lekarze czekają, oni wykonują w pierwszej kolejności diagnostykę, a jeszcze inni najpierw stosują terapię uzupełniającą w postaci radiojodu, a następnie diagnostykę izotopową.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18130

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-24, 22:12   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Mi w szpitalu na Szaserów powiedziano, że leczenie izotopowe powinno być zrobione w ciągu roku od usunięcia tarczycy. Z tego co wiem to w CO w Warszawie, też dość szybko robią diagnostykę izotopową i leczenie. Widocznie w Gliwicach mają inne standardy.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18130

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-23, 09:21   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
teraz rozumiem. Mi nikt nawet nie proponował operacji oszczędzającej i całe szczęście, bo w obu płatach miałam guzy złośliwe. Natomiast dziwi mnie mimo wszystko, że tak długo musisz czekać czy no ta terapię uzupełniającą czy też na diagnostykę.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18130

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-22, 20:15   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
diagnostyka izotopowa również polega na podaniu jodu. W moim rejonie przy podejrzeniu nowotworu od razu usuwają całą tarczycę, aby nie było konieczności reoperacji. Natomiast leczenie uzupełniające w WIM polega najpierw na przeprowadzeniu terapii leczniczej najpóźniej w ciągu roku od potwierdzenia diagnozy, a po pół roku podanie dawki diagnostycznej. Natomiast z tego co wiem, po konsultacji w CO w Warszawie, to tam najpierw podają dawkę diagnostyczną, w moim przypadku miało to być po niecałych 3 miesiącach od dnia potwierdzenia diagnozy, a następnie podanie dawki terapeutycznej. Ale jak mówię, co szpital to obyczaj.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18130

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-22, 09:26   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
czyli to prawda, że co szpital to obyczaj. A nie proponowano Ci od razu usunięcia całej tarczycy? I dlaczego na terapię izotopową czekano półtora roku?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18130

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-21, 22:21   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
to na pewno musisz plany ciążowe odłożyć na 6 miesięcy po podaniu jodu. Czy dobrze rozumiem? miałaś operację częściowego usunięcia tarczycy w lutym 2012 roku i do tej pory nie otrzymałaś żadnej dawki jodu?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
justyna_kier

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18130

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-21, 17:45   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Ina, mi powiedziano, że przez 6 miesięcy od jodowania nie powinno się zachodzić w ciążę. Ale teraz za 6 miesięcy czeka mnie kolejne jodowanie, więc przez najbliższy rok mogę zapomnieć o jakichkolwiek ciążach. Oznacza to ni mniej ni więcej, że moja Apolonia będzie jedynaczką.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group