1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-08-07, 09:43   Temat: leczenie paliatywne
Witajcie.Mamusie odeszła 02.08.2013.Już ją nie boli.Wyglądała pięknie ze spokojem na twarzy.Była cudowną osobą.
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-08-01, 07:59   Temat: leczenie paliatywne
Tak,przeczytałam wszystko.Dziękuję za rady.To forum dużo pomaga.

[ Dodano: 2013-08-01, 19:52 ]
Witajcie,był dziś lekarz zlecił kroplówki codziennie,uważam że to za często ale lekarz to lekarz...Mama załatwia się w łóżku,jeszcze wczoraj doprowadziliśmy ja do łazienki a dziś już nie...Czy to kolejny etap tej choroby?
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-07-31, 20:24   Temat: leczenie paliatywne
Co z tym nie trzymaniem moczu ?musieliśmy założyć pampersa.
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-07-31, 09:11   Temat: leczenie paliatywne
Jest ciężko,jak 2 dni nic nie jadła i piła tylko wodę to nie wymiotowała tak strasznie,tylko takim śluzem ropnym.W stolcu pojawiła się krew.Wczoraj pielęgniarka stwierdziła że jest odwodniona i podała 2 kroplówki,nawadniającą i odżywczą.Po nich jest dużo gorzej,całą noc wymiotowała \fusami\.Już nie wstaje,wymiotuje na leżąco.Mam kupić jej pampersy.
Pomóżcie co robić?
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-07-29, 22:32   Temat: leczenie paliatywne
Matrifen 50 przyklejalam wcześniej ale mama po nich mówila od rzeczy i lekarz zmienił na 25.nie wiem co z tymi kroplówkami dostaje co 2 dzień glukze i roztwór ringera-nie wiem czy dobrze pisze bo już wszystkich leków nie pamietam.
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-07-29, 18:36   Temat: leczenie paliatywne
Metoclopramidum i poltram 2 razy dziennie w ampułkach.zofran czopki 2razy dziennie.dodatkowo clexane-nie wiem czy dobrze pisze ,nasenne imovani i matrifen 25.
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-07-29, 13:42   Temat: leczenie paliatywne
Sił brak ,mama już się zalamala.pojawiła sie krew w stolcu.już nie wstaje.nie chce kroplowek tylko p.bolowe.co robić ?
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-07-27, 18:14   Temat: leczenie paliatywne
Mama nie chce nawet słuchać o szpitalu .teraz śpi.mam nadzieję ze noc będzie spokojna.
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-07-27, 13:18   Temat: leczenie paliatywne
Tak,w zastrzykach 2 razy dziennie.To znaczy że są przeżuty do żołądka?Proszę o informację co nas jeszcze czeka na tym etapie choroby.
  Temat: leczenie paliatywne
jonskae

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13927

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-07-27, 11:27   Temat: leczenie paliatywne
Dzień dobry.Chciałam opisać historię mojej mamusi.Może ktoś mi poradzi co robić.
Mama choruje od 2 lat a raczej leczy się od 2 lat bo lekarze mówią,że choruje na raka jajnika od kilku lat.
Przeszła 2 operacje,wybrała kilka schematów chemii,teraz jest już pod opieką hospicjum.
Przyklejamy plastry 50,robimy zastrzyki p.bólowe i p.wymiotne,co 2 dni podłączamy kroplówki,mimo to mamusia bardzo źle się czuje,bardzo schudła,jest słaba,wstaje tylko do łazienki.Często przysypia,mówi dziwne rzeczy przez sen.Zbierała się jej woda,była kilka razy odbarczana ale teraz już wody nie ma tylko mega wielki guz który rośnie jej w brzuchu. Nogi puchną,leki już nie pomagają.Pije lodowatą wodę,troszkę nutri drinków i czasem jakąś zupkę.Wymiotuje często nawet co 2 godziny,różna treścią zazwyczaj zielonkawą.Wczoraj już mi powiedziała że chce umrzeć.Co jeszcze można zrobić.Bardzo proszę o pomoc.Czy już naprawdę niewiele czasu nam zostało ?

[ Dodano: 2013-07-27, 11:58 ]
Mam pytanie i proszę o odpowiedzi.Mama wymiotuje średnio co 2 godziny,najpierw jak pisałam zielonkawo a teraz kolor jest ciemniejszy jak fusy.Czy ta zmiana koloru ma jakieś znaczenie?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group