1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
jogi45

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 61399

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-06, 13:21   Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Wycięli pakiet węzłów. Może z częścią mięsnia. Cirpliwości. Bóle miną.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
jogi45

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 61399

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-29, 00:37   Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Rehabilitant ma pewnie rację. Ja miałam najpierw ćwiczenia a póżniej masaże. Wszystko dopiero po radioterapii. Byłam jeszcze 3 razy u ortopedy ale efekt był słaby w stosunku do kosztów. Powolutku ból ustępuje. Najbardziej pomaga mi zwykła aktywnośc w ciągu dnia. Bardziej boli jak jest zimno i jak długo mam rękę bez zmiany pozycji. Nikt nie jest w stanie tymczasem stwierdzić na ile nerwy są uszkodzone i jak długo jeszcze potrwa regeneracja. radioterapia też zrobiła swoje. Cierpliwie czekam bo to się "naprawi" No i muszę pilnować postawy bo jednak brak mięśnia zaburza równowagę w układzie.
Ciekawe co to za zmodyfikowana metoda usuwania węzłów.
Gdzie była operacja?
Każdy dochodzi do zdrowia nieco inaczej i twoje bóle może przejdą wraz z opuchlizną czego z całego serca życzę.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
jogi45

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 61399

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-28, 13:58   Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Waldi czy węzły szyjne usuwali ci razem z mięśniami MOS ? Czy dobrze rozumiem że usuwali ci węzły po obu stronach szyi? Jeśli nie masz już mięśni MOS to to może być przyczyna bólu barków.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
jogi45

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 61399

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-11, 10:17   Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Witaj Waldi. Nie odpowiem ci na wszystkie pytania bo nie miałam operowanej tarczycy. Mój raczek w przestrzeni przygardłowej też spowodował usuniecie wielu węzłow po lewej stronie wraz z mięśniem Mos. Bardzo długo (od lipca do teraz praktycznie) nie czułam lewej strony twarzy. Tzn nazywałam to martwicą. do dzisiaj mam taki marwy obszar na głowie w okolicy ucha. Część szyi nadal jest wrażliwa na mocniejszy dotyk. Przygotuj sie więc na długa rekonwalescencję. Zgrubienia pod skórą to mogą być tworzące się zrosty na przykład ale miejsce jest nieciekawe więc zgłoś to choćby lekarzowi rodzinnemu. Ja miałam trochę problemów z gojącą się raną i wiem że cokolwiek sie dzieje niepokojącego najlepiej jest iść do lekarza który operował.
Kaszel też mi dokuczał. Spałam na bardzo wysokiej poduszce żeby zbierająca się w gardle klucha mnie nie udusiła ale z czasem było coraz lepiej. Trwało to niestety jakiś miesiąc. Brałam czasem środki nasenne ale słabe i nie regularnie. Jeszcze czekasz na wyniki badań pooperacyjnych więc nic dziwnego że jesteś podminowany i spać nie możesz ale zobaczysz że z dnia na dzień będzie lepiej.
Wielu z nas przechodziło kilka operacji onkologicznych w krótkim czasie nawet. Ja przez 6 miesięcy trzy operacje. Są tacy co byli więcej w szpitalu niż w domu ale to wszystko da sie przetrwać bo nie ma innego wyjścia
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
jogi45

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 61399

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-02-15, 01:12   Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
i czajniczek bezprzewodowy bo grzałki niebezpieczne i trochę pieniedzy na dożywianie.
Ale mam nadzieję że będziesz w szpitalu krótko i przeżyjesz w dobrym nastroju nawet jak ci czegoś zabraknie.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
jogi45

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 61399

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-02-14, 21:37   Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Do szpitala koniecznie jeszcze talerzyk, kubek i sztućce. Warto mieć zapas 2 dwuzłotówek bo w salach sa telewizory na wrzutkę. za 6 zł 12 godzin ogladania. Dobra ksiązka i krzyżówki też się przydają. ładowarka, telefon i mały lapek z modemem bezprzewodowym do kontaktu ze światem. Teraz przeważnie chodzi się w szpitalach w 'cywilkach" - dres czy inny wygodny strój. Ja zabieram jeszcze własny jasiek.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
jogi45

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 61399

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-01-25, 00:16   Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Masz setki pytań - jak większość z nas na początku.
Na TK refundowane czeka się wszędzie mniej wiecej równo, najczęsciej ok miesiąca więc warto zrobic prywatnie albo poszukać ośrodków pozaszpitalnych z umową z NFZ np siec przychodni diagnostycznych euromed. W innych ośrodkach onkologicznych też tak jest że dopóki diagnozuja to nie ma się lekarza prowadzącego. Warto jednak postarać się o plan dyżurów lekarzy i umawiac się z konkretnym.
w całym tym "zamieszaniu" pozytywne jest to że jesteś informatykiem i pewnie możesz pracować w domu nawet w czasie rekowalescencji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group