1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła
jogi45

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7540

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-15, 12:51   Temat: Rak nosogardła
Witaj. Jestem po radioterapii 9 miesięcy. Miałam raka płaskonabłonkowego przestrzeni przygardłowej, rak w torbieli. Usuneli prawdopodobnie guza pierwotnego, miesień MOS i kupe węzłów. W ciagu pół roku miałam trzy zabiegi z tego ostatni mół sie skończyc tragicznie. Nadal mam sucho w ustach i problemy z przełykaniem. Włosy po narkozach i radio wypadły znacznie ale już odrosły choc nadal są suche a w miejscu po radio mam loczki. Po ostatnim zabiegu i potem radio byłam wiecznie zmęczona a jednocześnie nie mogłam spać. wchodzenie po schodach to była męczarnia ale teraz na czwarte piętro nawet z ciężkimi zakupami wchodzę bez problemu. Dokucza mi tylko ból barku i gdyby nie ten ból to nie myślałabym o chorobie. jeszcze niedawno czułam przymus badania się a jednocześnie niechęć do lekarzy. Wciąż mnie coś bolało a pewnie sama wyszukiwałam tych bóli. Teraz spokojnie czekam na rezonans we wrześniu. jestem przekonana że skutki uboczne radioterapii minęły bezpowrotnie a z suchością w ustach jakoś sobie radzę a i to minie.
Postaraj się nie dopuścić do depresji albo walcz z nią przy pomocy lekarza.
Na badania kontrolne chodzić trzeba ale miedzy badaniami musimy normalnie żyć. Jako emerytka masz dużo czasu dla siebie, niestety też dużo czasu na rozmyślania a może lepiej zająć się jakimś hobby ? ( ja ustawicznie dziergam zaniedbując nawet dom)
Jak ci ciężko to pisz, na pewno ktoś sie odezwie by cie przekonać że nie tylko choroba się żyje a jak chcesz się rozerwać i zapomnieć o chorobie to poczytaj choćby humor na naszym forum.
Pamiętaj - nie jesteś sama i oprócz siostry masz jeszcze nas. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group