1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-06-14, 22:01   Temat: Guz ślinianki
Kilerko nasza mam nadzieję że masz lekarza z którym da się rozmawiać więc pytaj o wszystko, domagaj się odpowiedzi i walcz.
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-23, 22:33   Temat: Guz ślinianki
Killerko - żyj tu i teraz. Masz dwie nogi, obie ręce i zdrową głowę. masz poczucie humoru i dużo zdrowego rozsądku. Kochającą mamę i przyjaciela. Masz pracę i jesteś młoda. Możesz wszysto!! To że wiesz czego się wystrzegać możesz wykorzystać na plus planując życie. Zdrowo się odżywiać zawsze warto nawet gdy jest się zupełnie zdrowym (a są tacy? )
Twoja szklanka jest prawie pełna !!!!
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-17, 19:49   Temat: Guz ślinianki
KILLERKO ja długo walczyłam z wypadaniem włosów (trzy operacje w ciągu pół roku i radioterapia ) rewelacyjnie pomogły mi dopiero witaniny vichy na wypadające włosy i vichy szampon. do tego belissa bo ma najwięcej skrzypu. I odżywka do włosów z henny. To wszystko powtórzyłam za koleżanką która ma świetną panią doktor. spróbuj i ty. efekty widać już po tygodniu ale dla utrwalenia należy brać te preparaty przez trzy miesiące.
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-13, 21:35   Temat: Guz ślinianki
usuwanie szwów nic a nic nie boli!!!! Nie ściągaj sama strupków na bliźnie!!! to nie jest łatwe ale jeśli sie powstrzymasz to blizna będzie ładniejsza i nie będzie się babrać. teraz tylko z górki. Pewnie fajnie wyglądasz ćwicząc dziubki - to takie całuski dla nas???
Co to za zastrzyki "na nerwy" ? Proponują to tylko po zabiegu na śliniance?
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-13, 08:51   Temat: Guz ślinianki
Jeśli tak szybko usunęli dreny to obserwuj ranę czy się nie zbiera płyn pod skórą. to nic strasznego ale lepiej wtedy pokazać się lekarzowi. Jesteś dzielna. Teraz zadbaj o skuteczną rekonwaleścencję - odżywiaj się rozsądnie i nie przemęczaj. Bóle miną, nerwy się zregenerują i będzie dobrze. Cierpliwości. Jak rana dobrze się zagoi to możesz smarować maścią contractubex. Nie wcześniej niż 2 tyg po zdjęciu szwów. Ta maść powoduje to że zrosty są mniejsze a blizna mniej widoczna i skóra w miejscu blizny bardziej elastyczna.
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-09, 23:33   Temat: Guz ślinianki
tak naprawdę będzie wiadomo po zabiegu ile potrzebujesz zwolnienia. ja pierwsze zwolnienie dostałam od rodzinnego jeszcze przed pierwszym zabiegiem. ciagnęło sie pół roku a potem komisja bez problemu dała mi zasiłek rehabilitacyjny na rok. wcale się tego nie podziewałam. Kolejny zabieg i operacja i radioterapia były juz w czasie rehabilitacyjnego. Niektórzy psychicznie źle znosza chorobe i po prostu nie moga skupić sie na pracy, nawet na filmie nie mówiąc już o przeczytaniu książki. To jasna sprawa że potrzebne jest wtedy zwolnienie, coś na sen, czasem nawet antydepresanty. Ale ty jesteś młoda, silna i superkillerka i dasz radę bez takich wspomagaczy. (idż lepiej na dyskotekę sie odprężyć :)
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-08, 08:56   Temat: Guz ślinianki
Zwykle dają 30 dni zwolnienia bez względu na długość pobytu w szpitalu. Rozmawiałam z wieloma chorymi i wszyscy mieli 30 dni. W szpitalu bedziesz pewnie około tygodnia a reszta na rekonwalescencję.
To świetna sprawa że masz taką cudowna mamę !!!! Szacun dla Mamy!!! Taka mama ma zarąbistą córkę!!!!
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-04-06, 13:10   Temat: Guz ślinianki
KILLERKO uwierz, ja sie tak drapałam że miałam skórę pozdzieraną i wstyd mi było wśród ludzi bo drapania nie mogłam powstrzymać. Szyja, kark, plecy, całe ręce, ogólnie wszędzie. Przeszło po usunięciu pierwszego węzła prawie z dnia na dzień. Tobie też przejdzie. I mi też żaden lekarz nie powiedział że to ta "rybka" jest rzyczyną, właściwie nikt tego nie skomentował, jakby głusi byli jak o tym mówiłam.
przed operacją unikałam tematu choroby rozmawiajac z moja mama bo wiedziałam jak się tymprzejmuje i jej załamany głos mnie dołował. teraz mój brat ma powazne kłopoty ze zdrowiem i wczoraj usłyszałam od mamy że ci co nie maja dzieci to przymnajmiej sie o nie nie martwią. Naładuj się u mamy a nie dołujcie się nawzajem.
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-03-31, 22:51   Temat: Guz ślinianki
Killerko nie bój sie operacji. Ona i tak się odbędzie a im szybciej tym lepiej. te wszystkie przykre dolegliwości które zdarzają się innym nie muszą zdarzyć się tobie a już na perwno nie wszystkie. Spróbuj zaufać lekarzowi, szpitalowi i przekonuj sama siebie że po operacji będzie tylko lepiej. Naprawdę da się to wszystko przeżyć. To żadne pocieszenie co powiem i nie zrozum mnie żle ale przecież nie ty pierwsza i niestety nie ostatnia. Wiesz że na forum masz przyjaciół i możesz tu popytać, ponarzekać, nawet powiedzieć jakąś głupotę. Tu sami swoi i wiele osób będzie trzymać kciuki za ciebie w czasie całego leczenia.
Nastroje w tej chorobie to normalka. Jeśli starasz się nad tym panować to jesteś górą. Nie dać się zwariować nie jest łatwo ale trzeba.
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-03-30, 12:09   Temat: Guz ślinianki
Killerko - pisałas o swędzeniu. Może to dziwny objaw ale zdarzył się nie tylko tobie. Najpierw dokuczał mi.... kark. Myslałam ze to od wszywek w ubraniach ale stanik przeciez nie ma tak wysoko wszywki a jak spalam na golasa to co mogło mi dokuczać? Potem była szyja, ręce i ogólnie wszystko. Uspokoiła mnie Dss ze to taki dodatkowy "urok" raczka i po usunieciu przejdzie. I przeszło.
  Temat: Guz ślinianki
jogi45

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 44884

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-03-29, 10:01   Temat: Guz ślinianki
jak antybiotyki nie pomagają to chyba dobrze nie jest. Może trzeba bardziej zdecydowanie domagac sie leczenia albo zmienic onkologa. Wiem cos o tym bo na poczatku choroby acz po drugim zabiegu usłyszałam że może mój histpat to pomyłka a od radioterapeuty przed radioterapia usłyszałam że rezonans nic nowego nie pokaże i ognisko poczatkowe może sie nie znależć nigdy. Dopiełam swego z rezonansem i w miesiąc od badania usunęli guza wielkości mandarynki. Powinnas szybko trafić do onkologa i powiedzieć o wszystkich bólach i węzłach. Nie pozwól miesiącami leczyć się antybiotykami.
Jesteś Killerka to nie odpuszczaj i zabij drania !!! (nowotwora oczywiście a nie lekarza) Walcz bo taką mamy służbę zdrowia że często pacjent musi być mądrzejszy od lekarza.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group