1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 150
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-24, 15:26   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Kochani Dziękuję za ciepłe słowa :-D

Muszę napisac jak moja Doktor się nazywa, może ktoś będzie potrzebował, to gorąco polecam- Violetta Górska- Głowacka, jak pisałam Złoty Człowiek!

Pozdrawiam Mocno :) papa

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-06-24, 17:04 ]
Miło, że dajesz znać o sobie :) Trzymaj się i dbaj o siebie, nasze Ty forumowe Słoneczko :cmok: :littlehs:

  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-08, 10:56   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Kochani, nie wiem co napisać...
Dziękuję za to, że piszecie, że pamiętacie, w ogóle za to, że jesteście!
Dziękuję Bardzo, Bardzo Mocno :-D
Tak szczerze to Naszej Madzi to już nie wiem jak Dziękować, brak mi słów na to wszystko, co robi Ta Wspaniała Kobieta dla mnie i dla innych!
Madziu |buziaki| :in_love:



[następne komentarze]
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-03, 14:52   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
akos6 napisał/a:
Seteczka zapewne jak zwykle z rozbrajającym uśmiechem napisze że wszystko gra :)


:-D
Kochane Kobitki, u mnie naprawdę wszystko oki!
Chemię mam 14-go, po niej będzie kilka dni fatalnych, ale na razie jest dobrze!
Pozdrawiam Mocno :)

[ Dodano: 2012-11-03, 14:59 ]
Właśnie siedzę z kumpelą i ona mówi, że jakby miała takiego raka jak ja to by się załamała...

A ja jej: że do tego idzie się przyzwyczaić

Dzisiaj mam fajowy humor :-D
:-D :-D
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-29, 15:05   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Hej Lideczka :)

Muszę nadrobić swój wątek... Mam dużo w merytorycznym do napisania, ale jakoś nie mogę się zebrać.

Mam progresję na płucach (zmiany ogniskowe się zwiększyły o 30%, a niektóre nawet 50%)
Dostałam nową chemię (oj, grubo się zastanawiałam czy brać ją w ogóle)
Wiem jakie mam szanse ( ogólnie jestem optymistką, ale też realistką)
Są dni, że wszystko boli- wątroba, żołądek, żebra itd... najbardziej kości dokuczają
i wtedy myślę, że to już the end. Tabletek się najem i jakoś funkcjonuje.
Są też dni, takie jak dzisiaj np, że czuję się oki i tak myślę, że ten rak to pomyłka :-D

Pozdrawiam Wszystkich :)



[następne komentarze]
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-08-05, 21:38   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
roman1130 napisał/a:
skoro nie chce być lepiej, to znaczy że to dobra wiadomość...


zgadza się Romku :)



[następne komentarze]
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-08-05, 21:09   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ela1 napisał/a:
Martwimy się


Dziękuję Kobitki :-D
Czuję się w miarę oki, kości trochę dokuczają
Jutro idę do radioterapeuty, a w środę jadę po tabletki na trzy tygodnie
Miałam TK i MRI (oba bez zmian)

Pozdrawiam Mocno!
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-16, 18:16   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
anna7 Trzymam się, trzymam :-D

Nadal dostałam chemię (myślałam, że to już koniec leczenia)
Dostałam również skierowanie do ortopedy i do radioterapeuty

Buziaki |buziaki|



[następne komentarze]
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-13, 14:13   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Richelieu napisał/a:
W sumie - trochę tak sobie,


tak, wiem, że kolorowo nie jest

Dziękuje za odpowiedź :-D
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-12, 14:09   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Scyntygrafię kości całego ciała wykonano po podaniu znacznika fosfonianowego 99mTc+MDP.
W układzie kostnym stwierdza się dość liczne, rozsiane, patologiczne ogniska intensywnego gromadzenia
znacznika przemawiające za przerzutami ca mammae.
Ogniska te występują:
- W kręgosłupie:
Największe ogniska w kręgach Th2, Th5, Th7, Th9-10, Th12.
Duże ognisko w kręgu L4 kształtem przemawia za złamaniem kompresyjnym.
- W żebrach: 3 ogniska po str. lewej i jedno po prawej.
- W miednicy: w obu kościach łonowych, w stawach krzyżowo-biodrowych.

W porównaniu z badaniem poprzednim obserwuje się progresję zmian.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

USG Jamy brzusznej 27.04.2012

Wątroba niejednorodna, prawidłowej wielkości z bardzo licznymi (zwłaszcza w płacie lewym) niejednorodnymi, hypoechogennymi ogniskami meta, największe 3,5x4,5cm widoczne jest w segmencie szóstym kolejne 3x4,5cm we wnęce wątroby. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez kamieni, drogi żółciowe nie poszerzone. Trzustka i śledziona bez zmian, aorta brzuszna prawidłowej szrokości. W przestrzeni zaotrzewnowej nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Nerki bez zastoju i kamicy, z prawidłowym zróżnicowaniem miąższowo-zatokowym, wielkości i lokalizacji typowej. Pęcherz moczowy gładkościenny. Pola nadnerczowe wolne. Nieuwidoczniono wolnego płynu w jamie brzusznej ani w jamach opłucnowych.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

USG jamy brzusznej 06.06.2012

Miąższ obu płatów wątroby wykazuje liczne, zlewające się ogniska metastyatyczne różnej wielkości. Największe ognisko mierzalne 4,5x3,5cm w płacie ogoniastym, pęcherzyk żółciowy bez kamieni. Trzustka i śledziona bez zmian. Nerki prawidłowej wielkości, morfologii i funkcji w USG. Nie wykazano mierzalnych w USG zmian węzłowych zaotrzewnowo. Pęcherz moczowy pusty, w typowych miejscach nie wykazano wolnego płynu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Badanie MR jamy brzusznej 06.06.2012

Powiększona w całości wątroba wykazuje obecność bardzo licznych, rozsianych, z tendencją do zlewania się zmian metastatycznych, największe z nich osiągają wielkość do około 6cm (okolica wnęki i płat prawy). Pozostałe narzady miąższowe jamy brzusznej bez wyodrębniających się zmian ogniskowych. Śledziona oraz Trzustka nie powiększone, regularne, jednorodne.
Drogi żółciowe i przewód trzustkowy nieposzerzone.
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów kamicznych.
Nerki morfologicznie prawidłowe, bez cech zastoju.
Powiększenia nadnerczy nie stwierdza się.
w przestrzeni zaotrzewnowej widoczne pojedyncze węzły chłonne przyaortalne i zaodnogowe - niemierzalne (do około 1cm).
Wolnego płynu w jamie otrzewnowej nieuwidoczniono.
Widoczne rusztowanie kostne - wykazuje zmiany metastatyczne w zakresię kręgów th10-th12 L3-L5 ze złamaniem kompresyjnym/patologicznym trzonu kręgu L3 - obniżenie jego wysokości. Dodatkowo zmiany meta w kościach miednicy - w kościach biodrowych.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Badanie TK klatki piersiowej 30.04.2012

W badaniu kontrolnym wielkość, dystrybucja zagęszczeń guzkowych mierzalnych i niemierzalnych praktycznie bez istotnych różnic w porównaniu z badaniem poprzednim 27.02.2012.
Nie uwidoczniono powiększonych znamiennie węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk.
Widoczne rusztowanie kostne klatki piersiowej bez wyodrębniających się ognisk podejrzanych.
Wobrębie wątroby uwidoczniły się jak poprzednio pojedyncze obszary hypodensyjne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Badanie TK klatki piersiowej 11.06.2012

W badaniu kontrolnym wielkość, dystrybucja zagęszczeń guzkowych mierzalnych i niemierzalnych praktycznie bez istotnych różnic w porównaniu z badaniem poprzednim.
Nie uwidoczniono powiększonych znamiennie węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk. Struktury śródpiersia przedstawiają się prawidłowo. Wolnego płynu w jamach opłunowych nie uwidoczniono.
W algorytmie kostnym widoczne przebyte złamanie wyrostka poprzecznego prawego th7 i żebra lewego (były widoczne w badaniu poprzednim).
Objęty zakres wątroby z licznymi hypodensyjnymi, podejrzanymi o proces metastatyczny, zmianami ogniskowymi, jak w badaniu poprzednim.
Wnioski: obraz zmian-stacjonarny.

Pozdrawiam :-D
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-01, 14:27   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Kobitki robię wszystkie badania
TK klatki
MR jamy brzusznej
USG jamy brzusznej
USG serca
Scyntygrafia kości

Jak już wszystko będzie zrobiome to oczywiście się odezwę :-D

obecnie nie mam dostępu do internetu
piszę gościnnie

Pozdrawiam Mocno papa
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-12, 20:29   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ela1 |buziaki|
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-04, 21:04   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
anna7, sonia21, jadźka49, Berta :in_love:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-04, 20:46   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Nie wiem gdzie to napisać? Tu? Czy w komentarzach?

Dzisiaj jak czekałam na busa pod szpitalem, to poszłam odwiedzić hospicjum.
Porozmawiałam z Ordynatorem (bardzo miłym :) )
Jak to jest z przyjęciem na oddział? (skierowanie i jak już jest zakończone leczenie onkologiczne)
Jakie są terminy? (wiadomo, zależy od ilości chorych)
Czy też działają stacjonarnie? (tak działają, dwa razy w tyg. lekarz jest u pacjanta jeżeli nie ma większej potrzeby)
Co jeszcze? (lekarze są tam tylko od pon. do pt. do godz. 15)

Na koniec pan doktor życzył dużo zdrówka itd...

Spokojnie... na razie się tam nie wybieram!
Poszłam tam
- z ,,ciekawości''
- bo nigdy nie byłam w takim miejscu
- bo był czas do busa i deszcz padał
- bo chciałam
- bo... nie wiem

Buziaki :-D

[ Dodano: 2012-04-04, 20:48 ]
ja100 napisał/a:
Nie wiem gdzie to napisać? Tu? Czy w komentarzach?

w komentarzach
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-04, 18:15   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Dziękuję Dziewczyny :)

Dzisiaj też mnie naświetlili:

Teleradioterapia paliatywna wiązką fotonów 15 MeV na obszar kości łonowej lewej Dc= 8 Gy/1 fr.

Było ok bo pawi nie było :-D
pozdrawiam
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-27, 13:42   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
oj, nie wylogowana byłam

Byłam dzisiaj na naświetlaniu.

Zastosowano:
Teleradioterapia paliatywna wiązką fotonów 15 MeV na obszar kręgosłupa lędźwiowego
/L2-L4/ Dc=8 Gy/1 fr.

04.04 mam nieć radioterapię p/bólową na okolice kości miednicy

już dwa pawie zaliczone
pozdrawiam :-D
 
Strona 1 z 10
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group