1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Radioembolizacja
j_k_82

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8827

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-05-25, 20:12   Temat: Radioembolizacja
@P
opisałem problem, nie jestem w stanie określić co jest prawdą a co nie, bazuje na uzyskanych informacjach. Sam tego nie rozumiem, bo skoro mamy możliwości i fachowców którzy mogą wykonać zabieg radioembolizacji to dlaczego na dzień dzisiejszy tego się nie robi??? (proszę zadzwoń do Bydgoszczy i Warszawy to się dowiesz jeśli mi nie wierzysz).

Jasnym jest, że oddział niczego nie finansuje, bo świadczenie jest "za zgodą płatnika" - pisząc finansuje, mam na myśli, to w jaki sposób się to odbywa, przez jaki oddział można to rozliczyć.

Proszę o wyjaśnienie kwestii leczenia za granicą, gdy zabieg dostępny jest w Polsce. Jak NFZ na to się zapatruje?
  Temat: Radioembolizacja
j_k_82

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8827

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-05-24, 16:53   Temat: Radioembolizacja
Co z tego, że znajdę (już znalazłem) jak NFZ tego nie sfinansuje. No to jak jest interesujące to może szersze grono się tym zainteresuje???
  Temat: Radioembolizacja
j_k_82

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8827

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-05-24, 16:31   Temat: Radioembolizacja
Wynikło to co napisałem wcześniej, nie wykonują zabiegów, bo oddziały chirurgi nie chcą finansować tego typu zabiegów. Zasugerował, aby starać się o zabieg za granicą - ale żaden z NFZ na to się nie zgodzi, bo śwaidczenie jest możliwe w kraju.

[ Dodano: 2014-05-24, 17:39 ]
Ruszmy coś w tym kierunku, bo można uratować kilka istnień - napotkałem biurokratyczny mur, może ktoś wie jak go przebić?
  Temat: Radioembolizacja
j_k_82

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8827

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-05-24, 15:26   Temat: Radioembolizacja
Rozmawiałem z dr Nowickim, kolejny raz powtarzam jest problem z finansowaniem przez oddziały chirurgi naczyniowej tego typu zabiegu. Jak rozwiązać ten problem?
  Temat: Radioembolizacja
j_k_82

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8827

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-05-24, 07:33   Temat: Radioembolizacja
Chodzi o to, że już tam dzwoniłem i problem jest właśnie w finansowaniu przez oddziały chirurgi naczyniowej, bo jak powiązać radiologię, onkologię z chirurgią naczyniową. "przychodzi pacjent onkologiczny do chirurga i prosi o radioembolizacje..." ??? Dzwoniąc do Zakładu Diagnostyki Radiologicznej dowiemy się, że nie wykonują takich zabiegów, bo oddziały chirurgi nie chcą ich finansować. Także błędne koło, możliwość jest, ale nie można z niej skorzystać. POMOCY!
  Temat: Radioembolizacja
j_k_82

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8827

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-05-23, 21:04   Temat: Radioembolizacja
Witam,
spiesząc z pomocą mojej mamie, natrafiłem na pewien problem z dostępem do zabiegu radioembolizacji. Chodzi o to, że radioembolizacja TEORETYCZNIE jest w koszyku świadczeń gwarantowanych jest przy niej zapis, że jest refundowana jako terapia niestandardowa za zgodą płatnika jeśli wszystkie inne dostępne metody leczenia zostały wyczerpane. W Polsce wykonują to ośrodki w Warszawie i w Bydgoszczy, ale jest tam tez zapis że można to rozliczyć tylko poprzez chirurgię naczyniową jako radiologia zabiegowa więc tu już musi lekarz wszystko określić żeby to jakoś w tej chirurgii naczyniowej umieścić.
Pytanie, co zrobić, jakie kroki podjąć celem uzyskania zgody?

Pozdrawiam
Jarek
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group