1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
izowita

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 697171

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-10-13, 07:10   Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
Bardzo żałuję, że nie trafilam na ten wątek wczesniej dopiero dziś kiedy w nocy umarł mój tato i nie bardzo wiedziałam co mam ze sobą zrobic do rana.

Gdybym wiedziala wczesniej jakie są objawy pewnie domysliłabym się wczoraj.
Własciwie to cos tam przeczuwałam.....

Gdy przyjechałam do mojego taty wczoraj o 17 miał juz podawany tlen zeby mu sie lepiej oddychalo, ale słyszałam ze oddech był płytszy i szybszy. o 17 mial temperaturę 37 st ale o 20 juz 36,6 - nawet spokojniej oddychal i skoro temperatura wróciła do normy to się trochę uspokoiłam nie domyslając się ze to byl objaw umierania.
Kontakt juz byl niemożliwy nawet podczas mycia otowrzył oczy i patrzył juz w przestrzen nie zawieszając na nas wzroku.
U nas zsinienie nie występowało na dłoniach i rękach - jedynie zauważyłam na kolanach zsinienia w formie takich krętych zacieków.
Poza tym leżał spokojnie, czasami tylko unosił swoją niesparaliżowaną rękę do góry jakby chcial coś złapać w powietrzu , zauważylam też że ta ręka i noga z niedowładem nie jest taka spięta tylko lekka i rozluźniona tak jakby niedowład minął

i ..... kilka razy przesłodko ziewał jak mały bobas lekko sie przy tym przeciągając.
W tym wszystkim postaram się zapamiętać własnie ten moment, bo wtedy wygladał na spokojnego i beztroskiego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group