1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w piersi
iwona2017

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7054

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-01, 21:31   Temat: Zmiany w piersi
Dziękuję za odpowiedź, dziś byłam w CO i usłyszałam ze to blizna w środku, pielęgniarka pomacala i tyle, tak ma być, boleć tez może kilka miesięcy.
  Temat: Zmiany w piersi
iwona2017

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7054

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-31, 21:04   Temat: Zmiany w piersi
Tydzień temu byłam w CO, było wszystko ok. Szew jest rozpuszczalny. Dziś podczas kąpieli odkryłam, ze w miejscu gdzie był guzek jest dużo większy guzek, tak, ze odstaje. Twardy i lekko bolesny. Czy to może być chlonka? Tydzień temu nie była ściągana a pierś była miękka. Operacja była 16/05. Fakt przyznam, ze wszystko juz robię bo niestety jestem sama w domu z małymi dziećmi. Panikować czy czekać?
  Temat: Zmiany w piersi
iwona2017

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7054

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-25, 11:04   Temat: Zmiany w piersi
No właśnie nic nie ma.. Szew to przezroczysta żyłka
  Temat: Zmiany w piersi
iwona2017

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7054

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-24, 20:59   Temat: Zmiany w piersi
W zeszłym tygodniu zmiana została wycięta, obecnie czekam na wyniki. Mam jednak pytanie odnośnie szwu. W wypisie nie ma informacji a z lekarzem się nie widziałam w dniu wypisu. Czy szwy są rozpuszczalne? Czy trzeba je zdjąć? Jeśli tak to po jakim czasie, niestety do CO nie moge sie dodzwonić.

Dzięki
  Temat: Zmiany w piersi
iwona2017

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7054

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-30, 21:37   Temat: Zmiany w piersi
Wywalczyłam usunięcie zmiany operacyjnie w znieczuleniu ogólnym. Przyznam, ze lekarz nie był zachwycony moją decyzją bo to przecież nic złego a ja panikuje. Proszę jeszcze o informację czy przed zabiegiem mam na cos zwrócić uwagę? Do chwili obecnej nie bylo mowy o wycinaniu marginesu a rozumiem, ze powinien być wycięty. Wiem, ze przed operacją czeka mnie konsylium, chciałabym być przygotowana by później się nie okazało, ze czegoś nie dopilnowałam.

Dziekuje i pozdrawiam
  Temat: Zmiany w piersi
iwona2017

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7054

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-23, 21:53   Temat: Zmiany w piersi
Dziś dowiedziałam się, ze jednak zmiana będzie usunięta z czego się cieszę. Uzyskałam jednak informację ze odbędzie się to w znieczuleniu miejscowym co trochę mnie przeraża.
Możecie mi podpowiedzieć jak to wygląda? Wizytę w CO mam dopiero w czwartek.

Dziękuję
  Temat: Zmiany w piersi
iwona2017

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7054

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-20, 13:41   Temat: Zmiany w piersi
Dziękuję za podpowiedź.
  Temat: Zmiany w piersi
iwona2017

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7054

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-19, 18:26   Temat: Zmiany w piersi
Witam, jestem tu nowa.

Na jesieni wykryłam u siebie guzka piersi, zrobiłam usg, które wskazało dalszą diagnostykę.
Po biopsji cienkoigłowej z podejrzeniem zmian nowotworowych trafiłam co Centrum Onkologii.
Tam wykonano mi mammografię, usg oraz biopsję gruboigłową.

Dziś odebrałam wyniki biopsji:
Hyperplasia ductalis sine atypia (UDH) et cum atypia (ADH/DCISnG1) et hyperplasia papillaris apocrinalis mammae. Kategoria B3.

USG wykonywane przed biopsją przez tego samego lekarza:
Sutek lewy - na godz. 9 jest nieregularny, nieostro odgraniczony guzek 20x30 mm. BIRADS 4C

Lekarz nie wiele mi powiedziała oprócz tego, że do kontroli za pół roku.

Zastanawiam się czy nie lepiej to wyciąć...
w 2011 miałam operowany guz jajnika - zmiana łagodna.
Dodatkowo mama zmarła na nowotwór szyjki macicy, jestem obciążona chorobą autoimmunologiczną.

Podpowiedzcie coś.
Z góry dziękuję
Iwona
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group