1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak dowiedzieć się co wie chory o swojej chorobie.
irena0615

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 27433

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2010-09-24, 08:18   Temat: Jak dowiedzieć się co wie chory o swojej chorobie.
pixi napisał/a:
Nadzieja :-D :-D


to chyba nadzieje trzyma nas przy tym zeby nie powiedziec ,ukryc lub lepiej nie meczyc.
ja mam innym problem ,moj brat ma 36 lat ,male dziecko i raka zoladka z przerzutami na przelyk ( to tyle co on wie) nie ma pojecia o innych przerzutach.Czeka na obiecana operacje ,myslac ze to wystarczy i jakas chemia.Czas sie wydluza i operacja jest odkladana ..........ja chyba przerzuciclam wszystkie internetowe strony na ten temat , pytalam sie swego lekarza .Co ja mam mu powiedziec ze jest gorzej niz sobie wyobrazalismy! Oklamuje go ..mowie mu ze bedzie ok , ze to jak operacja podobna dla ludzi wlaczacych z ogromna nadwaga. Ja nie moge uwierzyc ze on jest tak blisko granicy ...,czasem ma swiadomosc ze umiera a czasem robi plany na wakacje ,gdzie pojada z zona i corka .On jest taki mlody a ona taka mala ......ale ja chce zeby on robil plany , ja chce zeby myslal o nastepnych wakacjach -to da mu sile do walki ,nie do stania obok bo on chory. ....Czasem rozmawiam z nim tak jakby miala grype ,czasem daje mu przyklad ze ludzie choruja gorzej od niego i maja sie lepiej od niego i zeby sie nie mazgal ( plakanie do monitora zdarza mu sie coraz czesciej - a skype jest moim nieodzownym najlepszym przyjacielem od kilku tygodni)
Czy chce zeby brat wiedzial wszysto ale wszystko -nie , bo czasem prawda nie daje rezultatu jakiego my bysmy sie spodziewali . To tez zalezy od charakteru osoby , czy jest slaba zeby wyobrazic sobie ze to moze byc koniec lub walczyc , walczyc nawet z soba jesli trzeba co przykladem jest mojej kolezanki tato. Pol roku temu dowiedzial sie ze wlasnie ma raka otrzewnej i za wiele czasu mu nie zostalo ,bo i slabe serce i inne takie inne dodatkowe dolegliwosci zdrowotne. Dzis lekarz pokazuje go jak przyklad ,usmiechniety i pelen zycia bardzo .nie wiem jak on to zrobil ,ale tyle planow jeszcze do zrealizowania i najwazniejsze wiecznie ten czlowiek jest zajety.....
Choroba naszych bliskich jest ciosem dla nas w rownej mierze co dla osoby chorujacej ......i wydaje mi sie ze my tez walczymy z nasza slaba lub twarda strona naszego charakteru .
Jak mam otowrzyc i grzebac ,czytac i czytac na internecie co mojej mamie,tacie ,siostrze czy bratu dolega ,jak mam zapytac ? jak mam mowic czy wybadac ?
Slaba strona !! ja jestem jednym z przykladem - bo jak mam dowiedziec sie....co ......... ????
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group