1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
ina_b

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123466

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-05-16, 17:04   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
U mnie jakoś dopiero w 14 tygodniu wyszedł wynik optymalny.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
ina_b

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123466

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-23, 14:43   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Dlaczego mówisz o rozregulowanym poziomie TSH?

[ Dodano: 2014-02-23, 14:59 ]
A przepraszam, już widzę, że odstawiałaś lek.

karolinax napisał/a:
Dzisiaj w nocy myślałam, ze już zakończę żywot na tym świecie. Moje serce zaczęło wariować. Biło nierówno. Myślałam, że zaraz zemdleje. Brakowało mi tlenu.


Euthyrox często powoduje takie dolegliwości. Mi endokrynolog zaproponował małą dawkę Bisocardu na unormowanie ciśnienia i akcji serca. Biorę doraźnie i zdaje egzamin. Na euthyrox jesteśmy skazane, więc trzeba niwelować jego skutki uboczne.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
ina_b

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123466

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-22, 11:49   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Potwierdzam, bo mam podobnie: wiecznie powiększone węzły chłonne na szyi, jestem po scyntygrafii szyi, która nic złego nie wykazała, a tyreoglobulina w normie. Za to przeciwciała w okolicach ~800. Osoba robiąca mi usg w CO Gliwice stwierdziła, że są to "podręcznikowe" wręcz węzły odczynowe.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
ina_b

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123466

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-15, 20:47   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Ja mam usunięty jeden płat; po operacji odpowiedź immunologiczna organizmu z niewiadomych przyczyn się wzmogła i przeciwciała wzrosły.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
ina_b

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123466

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-27, 20:40   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Jeżeli chodzi o oddział w Gliwicach, to warunkiem wypisu po operacji tarczycy jest konsultacja laryngologiczna. Wspominam to jako mało przyjemne - szerokie otwarcie paszczy z drenem i "uśmiechem" na szyi + w ogóle zadarcie głowy do góry było "problemem".
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
ina_b

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123466

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-10, 22:44   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
No tak nie do końca ;) Ja też miałam raka, a mimo to mam wycięty jeden płat.

W standardach opracowanych m.in. przez Gliwice czytamy:

  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
ina_b

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123466

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-02, 21:06   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
A ja widzę wpis z 31.05, czyli z piątku, o wyjściu do domu...
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
ina_b

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123466

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-16, 11:58   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Wiesz, chodzi o zaleczenie takiego najpilniejszego stanu zapalnego antybiotykiem.

Ja zrobiłam tak, jak już byłam po operacji: zrobiłam ten wymaz płatnie (pobrała mi lekarka rodzinna). Zapłaciłam chyba ok. 40 zł i z wynikiem poszłam z powrotem do rodzinnego. Na szczęście mam swietnego lekarza rodzinnego, który leczył mnie lepiej niż laryngolog i dzięki któremu uniknęłam jak na razie usunięcia migdałków.

[ Dodano: 2013-03-16, 12:00 ]
Aha, a jeszcze dodam, że przynajmniej w moim mieście (Toruń) do laryngologa czeka się 2-3 tygodnie. Możesz uprosić napisanie na skierowaniu 'pilne', wtedy może potraktują Cię inaczej.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
ina_b

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123466

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-16, 00:22   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Witaj,

zainteresowałam się Twoimi problemami laryngologicznymi ze względu na fakt, że czeka Cię operacja. Opiszę Ci mój przypadek:

Przed operacją w gliwicach (tarczyca, rak brodawkowaty) miałam zrobić konsultację laryngologiczną i pokazać ją przed operacją. No to stawiłam się w planowanym terminie operacji, pokazuję tę konsultację, a anestezjolog do mnie, że musimy operację przesunąć. Powód? Laryngolog napisał mi "przewlekłe zapalenie migdałków", nic z tym nie robiąc, tzn nie zlecając wymazu i nie zapisując antybiotyku celowanego. Miało to grozić przeniesieniem bakterii z gardła do płuc rurką intubacyjną. Ja zdążyłam już pozamykać sprawy, żeby iść na tę operację, więc tak łatwo nie dałam się odesłać. Anestezjolog poprosił o konsultację laryngologa - onkologa w Gliwicach i ten orzekł, że można mnie operować pod specjalną osłoną antybiotykową. W każdym razie specjaliści z Gliwic mówili, że w takim przypadku postępowanie jest następujące: wymaz z gardła/nosa/ucha + antybiogram + antybiotyk celowany, dopiero potem operacja.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group