1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-12, 18:45   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Jestem po kolejnej wizycie w Gliwicach.
AWANS :-D
Awansowałam do grupy tych pacjentów, którzy muszą przyjeżdżać na wizyty nie co rok, a co półtora - więc następna wycieczka na Śląsk w czerwcu 2017. :-D

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2017-02-12, 21:28 ]
Serdecznie gratuluję awansu i życzę, by nie był ostatni. :uhm!:

  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-05-18, 22:48   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
W styczniu 2016 miałam coroczną wizytę kontrolną w Gliwicach.
TSH wynosiło wtedy około 3, więc dawka Euthyroxu z naprzemiennego 150/175 została ustalona na 175.
Co ciekawe, przeciwciała znowu spadły do 60 (!). Tradycyjnie przy tej wizycie jest wykonywane USG tarczycy, ale trochę "ekspresem" na zasadzie czysto - bez zmian podejrzanych nowotworowo. Lekarz nawet nie jeździ po całej szyi, tylko przyłożył głowicę do płata, który mi został.

Ostatnimi dniami straciłam głos przez zapalenie krtani i wylądowałam u lekarza rodzinnego. Przy okazji pokazałam mu wynik TSH z pytaniem, czy już teraz zmieniamy dawkę leku - wizyta u mojego endokrynologa prowadzącego jest ustalona na 10 czerwca. Sposób, w jaki mnie zbył - bezcenny! Dodatkowo gratulacje za wzbudzenie strachu tekstem: "ja się mieszał nie będę, ale zalecałbym szybki kontakt z lekarzem prowadzącym".

A czy czuję? Zasadniczo (przepraszam za wyrażenie) padam na ryj, bo siedzę w pracy po 14 godzin (wiwat korporacja!), więc wszelkie dolegliwości zawsze zwalam na przepracowanie.

Wydębiłam skierowanie na rtg płuc, bo wiem, że jest to w zaleceniach, a nie miałam wykonywanego półtora roku, zrobię powtórnie tsh, przeciwciała i 10 czerwca spotkam się ze swoim lekarzem, chyba że wcześniej złapię go telefonicznie.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-05-18, 14:20   Temat: Zbyt wysokie TSH
Odebrałam kontrolne TSH - wynik to prawie 8 przy dawce Euthyroxu 175, grzecznie branej co rano :(
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-20, 21:45   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Witajcie!

Jestem po kolejnej wizycie kontrolnej.
Wyniki przyniosły zaskakującą niespodziankę...

Tyreoglobulina niewykrywalna, TSH trochę za wysokie, bo 1,3, ale jak najbardziej do zbicia euthyroxem.

Natomiast przeciwciała aTG spadły z 1087 do 183 w ciągu kilku miesięcy!

Lekarz przyjmujący mnie na wizycie kontrolnej kazał powtórzyć badania - wyszły tak samo. Uznał to za nielogiczny ewenement, następna wizyta w styczniu 2016 - do tego czasu obserwujemy.

I teraz pytanie: co się mogło zadziać? Czy może toczyć się inny proces, który zaburza wynik aTG?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-05-13, 21:51   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Prośba do forumowych "mądrych głów" o ocenę moich wyników przeciwciał aTg, a także o podpowiedź, co można z nimi zrobić (domyślam się, że niewiele).

W Gliwicach powiedzieli mi, że te moje przeciwciała utrudniają diagnostykę i fajnie, gdybym poszła do immunologa, więc gdyby ktoś znał dobrego (gdziekolwiek w Polsce) - poprosiłabym namiary.

W załączeniu moje wyniki z wakacji 2013 i marca 2014 - niestety, przeciwciała cały czas rosną.

Pliki dodadzą się pewnie jakoś po chińsku, proszę o pomoc w uporządkowaniu. Kolejność powinna być od skanuj0001 do skanuj 0005.









  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-25, 11:42   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Ale my się dalej nie rozumiemy :)

Mój typ raka, wielkość i brak przerzutów sprawiły, że leczenie izotopowe w ogóle nie było potrzebne, więc nie musiało być w ogóle przeprowadzane w ciągu jednego roku. Ale np. moja towarzyszka niedoli ze szpitalnej sali miała je jakieś 5 tyg. po operacji.

To, co mam mieć teraz w lipcu, to standardowy pakiet badań na oddziale, na które jest brany każdy w Gliwicach, co pewien czas (rok, 3 lata, 5 lat - w zależności od typu raka, im dalej od leczenia, w razie wątpliwości co do badań krwi). Dla mojego typu choroby pierwszą taką diagnostykę miałam mieć w 3 lata po operacji, natomiast wizyty kontrolne z usg i badaniami krwi miały odbywać się częściej. Z racji, że mam duże przeciwciała p-w tyroglobulinie oraz że trafiły się im dodatkowe pieniążki, dali mi ten extra termin, żeby zadecydować, czy ciąć resztę, być może nie z powodu raka, ale z powodu przeciwciał, czy zostawić, bo "rakowo" nie dzieje się nic, tylko taka moja uroda. Powiedziano mi, że jesli przeciwciała będą się utrzymywać, to będę po prostu musiała częściej się fatygować do Gliwic i będę pod ścisłą kontrolą. Jak na razie - słowa dotrzymują.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-23, 18:46   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Ja miałam raka brodawkowatego o średnicy <10 mm, co pozwoliło na operację oszczędzającą bez leczenia uzupełniającego (można o tym przeczytać w standardach opracowanych m.in. przez panią prof. Jarząb, opublikowanych na tym forum).

To jest właśnie bardzo krótko :) Co kilka miesięcy mam w gliwicach badania krwi + usg + konsultację, a tę diagnostykę izotopową wg standardów miałam mieć w styczniu 2015 roku. Po prostu trafiły się jakieś dodatkowe pieniądze z programu i zaproponowali mi ją szybciej, z okazji czego bardzo się ucieszyłam :)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-22, 20:20   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Tak, ja wiem, co to jest diagnostyka izotopowa :)
Trzeba jednak rozróżnić podanie jodu do badań typu scyntygrafia a podanie jodu w dawce leczniczej.

Przed operacją przedstawiono mi plusy i minusy operacji oszczędzającej, no i na taką się zdecydowałam, mając obietnicę, że będę pod ścisłą i częstą kontrolą. Zobaczymy, czy ta decyzja się opłaciła.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-22, 19:08   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Nie terapię, a diagnostykę, czyli badania, a nie leczenie jodem.

Nie było operacji całkowitej ze względu na mój wiek, typ raka, wielkość, umiejscowienie i brak przerzutów na węzły.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-21, 22:33   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Tak, usunięto mi prawy płat wraz z cieśnią. Nie było przerzutów na węzły chłonne. Nie miałam leczenia jodem. W lipcu pełna diagnostyka izotopowa na oddziale.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-21, 21:43   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Ja (jak na razie) nie miałam leczenia jodem, tylko samą operację, gdyż podobno nie było potrzeby jodowania.

2 lipca mam się zgłosić na diagnostykę izotopową, może wtedy czegoś więcej się dowiem (dalsze leczenie, operacja ze względu na utrzymujący się wysoki poziom przeciwciał)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-03, 23:19   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Witajcie moi drodzy, mam dwa problemy. Streszczę w punktach.

1. Mam 25 lat i zastanawiałam się, czy gdybym chciała mieć dzieci, to kiedy w ogóle mogę myśleć o ciąży (ile czasu po leczeniu po leczeniu onkologicznym).

2. Jak radzicie sobie z nieustannym strachem, że choroba może wrócić?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-07, 21:02   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Właśnie wróciłam z konsultacji w Gliwicach, TSH super, tyreoglobulina bliska zeru, jedynie przeciwciała aTg zostały wysokie, ale nie wzrosły od października. USG czyste.

Tymczasem spotkała mnie miła niespodzianka. W związku z faktem, że w Gliwicach ruszył jakiś program z większymi limitami, moja diagnostyka izotopowa została przesunięta na dużo wcześniej - ze stycznia 2015 na lipiec tego roku! :D

Pan dr mi powiedział, że wtedy w diagnostyce wyjdzie, że tych przeciwciał mamy się bać i ciachać resztę tarczycy + jodować, czy taka "moja uroda" i to zostawimy.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-15, 20:48   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
To badanie robiłam w Toruniu, gdzie sobie studiuję. Tak na marginesie - trochę zabolało biedną studentkę, kiedy musiała zapłacić 200 zł za biopsję...

Do Gliwic jadę 7 lutego i modlę się, żeby te moje nieszczęsne przeciwciała aTG zaczęły spadać. Jeden płacik tarczycy mi został i taki nadaktywny, skubaniec ;/
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
ina_b

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18127

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-15, 20:28   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
odebrałam dzisiaj wynik biopsji tej zmiany w piersi, o której wczesniej pisałam.
Wygląda na to, że to nic groźnego - "zrazik tłuszczowy".
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group