1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22
2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.
|
|
Autor |
Wiadomość |
Temat: czy to moze byc rak żuchwy? |
illustriouss
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7201
|
Dział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego Wysłany: 2019-05-13, 21:36 Temat: czy to moze byc rak żuchwy? |
Może ktoś miał podobny przypadek. Mama 60 lat. Od dwóch lat walczy z bólem zlokalizowanym w lewej stronie żuchwy. Ból jest na tyle silny, że nie da się funkcjonować. Na początku był zanikający a teraz permanentny. Jest to silny, promieniujący, mrowiący i tępy ból, na który nie działają leki przeciwbólowe. Pojawia się także opuchlizna.
W 2018 r mama miała podejrzenie włókniaka kostniejącego. Przeszła zabieg chirurgiczny. Rozpoznanie mikroskopowe: Fragmenty zbitej i gąbczastej tkanki kostnej a także obszary zbudowane z niedojrzałych beleczek kostnych, których cześć otoczona jest osteoblastami. Beleczkom towarzyszy bogato naczyniowe podścielisko bez nacieku zapalnego.
Obraz histologiczny bliższy jest gojeniu. Konieczna korelacja z danymi klinicznymi i obrazowymi.. Przypadek konsultowany wewnętrznie. stan po odwaniaczu.
Lekarze myśleli, że wytną chorą kość i będzie po problemie. Od czasu zabiegu ból nie ustępuje prawie wcale.
Zlecono scyntografię kości czaszki i całego ciała. kwiecien 2019
Oto wynik:
I i II faza badania - podwyższona perfuzja tętnicza i ukrwienie żylne w okolicy żuchwy po lewej stronie.
W III fazie badania obszar wyraźnie zwiększonego gromadzenia się radioznacznika w żuchwie po lewej stronie.
Ponadto ogniskowe obszary zwiększonego gromadzenia się znacznika w okolicy prawego stawu mostkowo-obojczykowego i w okolicy przyczepu mostkowego II żebra po stronie lewej. Zwiększona akumulacja znacznika widoczna jest również w przednim odcinku tego zebra.
W pozostałych częściach układu kostnego nie stwierdza się wyraźnie odgraniczonych obszarów nieprawidłowego gromadzenia się znacznika.
Wynik badania: wskazuje na wyraźnie zwiększony metabolizm kostny i ukrwienie w żuchwie po lewej stronie. Podobnego charakteru zmiany w okolicy prawego stawu mostkowo-obojczykowego i w okolicy przyczepu mostkowego II żebra po stronie lewej i wzdłuż żebra. Mała swoistość badania nie pozwala jednoznacznie na określenie etiologii zmian. Nie można wykluczyć stanu zapalnego, jednak ze względu na wieloogniskowosc procesu patologicznego wskazane różnicowanie z procesem rozrostowym. wskazana weryfikacja porównanie z TK.
Neurolog wykluczył neuralgie nerwu trójdzielnego.
Wyniki z krwi idealne. OB w normie, CRP także.
Może, ktoś chorował na raka żuchwy. Napisze jakie miał objawy. Jesteśmy w kropce. Błąkamy się od lekarza do lekarza. A oni rozkradają ręce. Ból odbiera chęci do życia. Czy jest jakiś marker nowotworowy który można było by wykonać?
|
|
|