1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
hevana

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5824

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-14, 11:46   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Dzięki za odpowiedź Richelieu. Wizytę mamy 4 lipca w CO w Warszawie, czy do tego czasu powinnam podjąć jeszcze jakieś działania?
Czy może powinniśmy skontaktować się z lekarzem operującym i pokazać mu wynik?
Czy lekarz endokrynolog z CO w Warszawie nas skieruje na wycięcie węzłów?
Od operacji jutro mija dokładnie miesiąc. Wiem, że muszę na wizytę wypożyczyć preparaty mikroskopowe do ponownej oceny. Cały dzień dzwonię do gabinetu w CO żeby dowiedzieć się czy kostki parafinowe też mam wypożyczyć czy same szkła. Może coś możesz mi jeszcze podpowiedzieć Richelieu?
I jeszcze jedno pytanie czy warto wysłać jakoś wcześniej te preparaty do Warszawy tak, żeby do 4 lipca poddane już było dodatkowej ocenie? Jak to zrobić
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
hevana

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5824

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-14, 09:04   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Nie, nie dotyczy mojej mamy. Ale dotyczy bliskiej mi osoby. Wiem jakie są zasady na forum, przeczytałam regulamin.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
hevana

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5824

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-14, 08:51   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co dokładnie oznacza wynik patomorfologiczny pooperacyjny:
"Rozrost brodawkowaty o cechach raka brodawkowatego w utkaniu guzka rozrostowego. Zmianę należy traktować jako raka brodawkowatego pT1a."

W biopsji nie wykryto komórek rakowych. Guz w tarczycy miał 3,5 cm.
Moje pytanie brzmi: Dlaczego patomorfolog ocenił guza na pT1a? Czy to znaczy, że w guzku łagodnym znajdował się guz złośliwy o rozmiarach mniejszych niż 1 cm?.
Jakie jest dalsze postępowania? Wycięto całą tarczycę ale w związku z tym, że biopsja ujemna - nie wycięto węzłów chłonnych. czy konieczna będzie reoperacja obejmująca wycięcie węzłów?
Wizytę w CO mamy już wyznaczoną.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group