1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-15, 12:07   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Iwoneczka odeszła cichutko i spokojnie, ale muszę podzielić się z wami tym co stało się około 15-20 minut po Jej odejściu. Po tym jak odeszła wyszłam z pokoju żeby zadzwonić do hospicjum, gdy wróciłam poczułam cudowny zapach kwiatów, fiołków, widziałam że koleżanka też rozgląda się po pokoju szukając źródła zapachu, po chwili poczuli to wszyscy zebrani w pokoju.Nie wiem jak oni ale ja poczułam się w tej chwili spokojna i wiedziałam że Iwonce jest już dobrze i jest szczęśliwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po krótkim czasie zapach tak jak nagle się pojawił tak szybko zniknął.

Dziękuję wam wszystkim za wsparcie i pamięć o małej 12 letniej dziewczynce, która z wielką pokorą pogodziła się ze swoją chorobą i tym że musi odejść.
Nigdy z Jej ust nie usłyszałam złości czy gniewu "dlaczego ja ?". Była doroślejsza od nas wszystkich.

Pozdrawiam wszystkich !
Gosia !
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-08, 22:24   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Iwonka odeszła minutkę przed osiemnastą!!!
Byliśmy z nią wszyscy !
Nie cierpiała, odeszła spokojnie !!!
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-05, 14:46   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Iwonka wraca do swojego domu ! Przynajmniej będzie z najbliższymi !
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-05, 12:44   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Nie miałam kiedy odpisać, zufed jest bardzo źle, ma podłączoną pompę morfinową. Profesor chce rozmawiać z lekarzem z hospicjum. Mama Iwonki nie jest w najlepszym stanie ale chce mieć Iwonkę w domu z rodziną. Rozmowa lekarzy jak dojdzie do skutku to się odezwę !!!
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-03, 17:43   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Bez zmian !!! Jak wyleczę katar to w sobotę pojadę do niej do szpitala !
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-03, 16:35   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Długo nie pisałam ale nic nowego się nie działo, Iwonka jadła tyle co nic, potem znów zwracała. Dzisiaj ma znowu bardzo złe wyniki, bardzo spadło białko, Iwonka jest opuchnięta i dzisiaj znów założyli sondę. A to że ją męczą to też tak myślę ale chyba wiedzą co robią !
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-29, 18:35   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Hubu to naprawdę smutne że dzieci muszą odchodzić wcześniej od rodziców. Jak sądzicie czy ona już odchodzi tylko nie może, bo obok zrozpaczona mama. Boże tak bardzo chciałabym być tam z nimi, ale nie mogę. Nie wiem jak jeszcze mogę im pomóc. Braciszek mojej mamy miał dziewięć lat jak odchodził i powiedział że TAM jest pięknie, pełno kwiatów i piękna muzyka, powiedział że jest mu dobrze i odszedł !

Módlmy się za nią i za wszystkie dzieci te które odeszły i odchodzą !!!!

[ Dodano: 2010-10-29, 19:04 ]
Sondę wyjęli bo to nic nie dało !!! Ma próbować jeść !
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-29, 15:41   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Witajcie ! Założyli sonde taką przez nos i znów mocno pogorszyły się wyniki dostaje teraz krew (krzyżówkę). Po tym dożywianiu pozajelitowym znów mocno zwracała stąd decyzja o tej sondzie. Tak bardzo chciałabym żeby to dziecko przestało cierpieć !
Lena dzięki za artykuł, jest super, mam nadzieję że rodzice go przeczytają !
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-29, 08:29   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Wiesz w tym szpitalu to raczej nie możliwe, psychologa prawie nigdy nie ma. My niestety mieszkamy daleko od szpitala, pod Opolem, do Zabrza kawałek drogi. Myślę że dopiero jak wrócą do domu, o ile wrócą można będzie im bardziej pomóc. Jesteśmy w stałym kontakcie ale telefon to nie to samo co normalna rozmowa. Dożywiają ją nadal, czuje się lepiej, więc mam nadzieję że jednak wrócą niedługo do domu.

Pozdrawiam !

Gośka

[ Dodano: 2010-10-29, 12:14 ]
Właśnie się dowiedziałam,że zakładają jej sondę bo nie ma na co czekać ! Odeawę się później !
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-28, 08:35   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Wieczorem włączyli dożywianie pozajelitowe, dzisiaj podejmą jakąś decyzję. Wyniki morfologi ma dobre, próbowała wczoraj po trochu wypić tego drinka ale niestety skończyło się silnymi wymiotami. Lekarze mówili, że zobaczą jak się będzie czuła po tym dożywianiu dożylnym i może operacyjnie podłączą sondę. Wczoraj była też konsultacja neurologiczna z powodu silnych bóli głowy ale też nic nie stwierdził. Iwonka ma już chyba tego wszystkiego dość, potrzebuje spokoju i ciszy, wszystko ją męczy, a co najgorsze jest przerażona bardzo się boi, i o to chodzi że nie ma z kim porozmawiać. Z rodzicami nie chce bo widzi jak cierpią ! W sobotę trochę z nią rozmawiałam i wiem o tym od niej, to bardzo trudne, ale naprawdę ktoś musi zająć się nimi wszystkimi, modlę się żeby jak najszybciej wróciła do domu, w tym hospicjum pracują naprawdę wspaniali ludzie i wiem ,że pomogą. Mi też jest ciężko ale patrzę na to wszystko trochę z boku, sama nie wiem jak bym się zachowała w takiej sytuacji ?

Pozdrawiam !

Gośka
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-27, 18:31   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Wczoraj był ale nie wiem czy psycholog czy psychiatra. Gastrolog powiedział że ma próbować Nutri Drinki jak nie to dziś wieczorem podłączą sondę. Co do jej stanu psychicznego na pewno nie jest dobry, ja zabrałabym ją domu w którym też można podłączyć sondę zapewnia to hospicjum. Nie męczyłabym jej już i sądzę że w domu czułaby się dużo lepiej !

Dzięki ja też Cię mocno ściskam !

Gośka.
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-27, 09:12   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Witajcie !!! Wyniki nieznacznie poprawiły się, wykonano rezonans głowy, bo bardzo nasiliły się bóle głowy ale na szczęście badanie nic nie wykazało. Iwonka nadal nie je i nie pije, dostaje kroplówki. Dzisiaj ma ją zbadać gastrolog !!! Czemu to biedne dziecko nie je ? Na samą myśl o jedzeniu robi jej się niedobrze !
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-23, 20:01   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Witam ! Byłyśmy z córkami u Iwonki. Nadal ją nawadniają, nie chce brać leków a wyniki się nie poprawiają,trochę ją zmobilizowałyśmy, zobaczymy jak będzie jutro ! Pozdrawiam !
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-22, 10:22   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
W nocy bardzo nasiliły się wymioty,niestety odwodniła się, są z powrotem w szpitalu w Zabrzu. Nawadniają ją i jak mówiła mama Iwonki nie będą tam długo, bardzo pogorszyły się wyniki,duże spadki ! Myślę że w takim stanie nie będą chyba próbować ładować w nią tej chemii tylko pozwolą wrócić do domu, na razie czekamy na wyniki !!!
  Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
gosik

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 50941

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-10-21, 14:24   Temat: Mięsak ewinga u 12 latki z przerzutami do płuc
Będę z nimi bo inaczej bym nie potrafiła, w takiej sytuacji mógł się znaleźć każdy, moja starsza córka to jej przyjaciółka ze szkolnej ławki. Właśnie skontaktowałyśmy się z hospicjum i myślę że jeszcze dziś ktoś ich odwiedzi !!!

[ Dodano: 2010-10-21, 21:18 ]
Witajcie !!! Hospicjum już działa !!! Teraz Iwonka musi zadecydować czy chce być w domu czy wrócić na oddział na chemię paliatywną. Ona nie chce tam wracać, ma dość szpitala, napiszcie mi coś więcej o chemii paliatywnej, wiem że to nie leczy, ona i rodzice też o tym wiedzą ! Ale mamy wątpliwości, bo to niby przedłuża życie, taką chemię w tabletkach mogłaby brać w domu pod opieką hospicjum, tylko co zrobić jak szpital do którego musi i tak pojechać w celu badań kontrolnych poleci dożylną ??? Bo myślę że to spowodowałoby jeszcze większe spustoszenie organizmu a jedynie powstrzymałoby dalszy rozwój choroby. To naprawdę trudny wybór, w domu jednak byłoby lepiej i jej i rodzinie.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group