1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-20, 00:22   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Kochani, niedługo minie rok od śmierci mamy. Podobno czas leczy rany a u mnie to chyba działa na odwrót. Nic mi w życiu nie wychodzi... nie mam komu się zwierzyć, z kim porozmawiać, płaczę ..... Ten tydzień jest dla mnie szczególnie ciężki. Nie potrafię się pozbierać :(
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-10, 23:54   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
bogdusiu,

dziękuję. Te słowa ks. Kaczkowksiego to tak zwany miód na moje serce. Biłam się z myślami cały czas a to co obejrzałam zwłaszcza początek, jak to usłyszałam to aż się popłakałam.
Dziękuję! :* :*
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-06, 01:45   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Dziękuje wszystkim za tak piękne słowa - w szczególności marzena66 i bogdusia - boje się, że ta łza to nie była łza ulgi tylko rozpaczy :( cały czas o tym myślę :(
Czuję pustkę ogromną :(
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-28, 18:35   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Mama odeszła wczoraj o 22 :( Przed samym końcem całowałam głowę i mówiłam do mamy, że jesteśmy, żeby się nie bała. Po policzku popłyneła łza i mama usneła :(

Dziękuję wszystkim za możliwość zapytania, za radę, za wszystko.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-27, 17:22   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Dzisiaj mama już nie reaguje na nic. Tylko śpi :( Zwilżam jej usta co chwilę bo ślina się zbiera już nie przełyka. Stopy ma sine ale tylko jedna jest zimna, druga noga ciepła i ręce też :( Mama już ma ubrany cewnik. Tak mi ciężko :(
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-26, 17:21   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Mama jest coraz słabsza, już w ogóle z nami nie rozmawia. Przebudza się pomiędzy dawkami morfiny i ma wzrok wpatrzony gdzieś w dal, powieki półprzymknięte. Ciężko łapie oddech, po morfinie oddech zwalnia ale jest głębszy ale i tak ciężko go łapie :( Serce mi pęka jak na to patrze. Boje się, że nie zdąże z dawką morfiny i mama się udusi :( tak bym chciała żeby nie cierpiała. Nie wiem czy to już czy nie :(

Czy ktoś wie na czym polega to bulgotanie w plucach? Mama teraz jak wydycha powietrze to bardziej przypomina to takie piszczenie w płucach niż bulgotanie. Serduszko jej bije jak szalone. Walczy o każdy oddech widzę to. Nie chce wcale leżeć, tylko siedzi :(
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-24, 21:32   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Witajcie,
Przykro mi, że zadaję takie pytania w ten czas bożego narodzenia.
Przed świętami mama miała ściąganą wodę z opłucnej ponieważ lekarz nie słyszał płuca. Leki które mama dostawała już nie pomagały ból był nieznośny i lekarz z hospicjum zdecydował wdrożyć mamie morfinę podskórnie.

Od tygodnia podaje mamie morfinę. W czwartek było załamanie, mama nie mogła sama chodzić, nie kontaktowała co do niej mówimy. PIelęgniarka z HD powiedziała nam, w czwartek że mama odchodzi. Musieliśmy zwiększyć morfinę mama w tej chwili dostaje 30mg jednorazowo, ale nie doczekuje nawet 4h więc w konsultacji z lekarzem jeżeli sie przebudzi i krzyczy że boli podaję wcześniej. Tak to tylko śpi, jak się obudzi to czasami coś wypije i musimy prowadzić ją do toalety bo oddaje mocz. Mama już nie je od poniedziałku.

Jak się mama ocknie to czasami ma takie stany, ze wie o co chodzi, trochę z nami porozmowaia, tzn mówi głównie : tak/nie. ale mówi, a po morfinie już traci z nami ten kontakt, jeżeli przed podaniem jej nie połozymy to nie ma jakiejkolwiek szansy ze po podaniu o wlasnych silach wejdzie do łózka. I tu się najbardziej zastanawiam, bo mam wyrzuty sumienia, że ja mamie ta morfinę podaję, że jest taka otumaniona, nie wiem czy dobrze robie... zastanawiam się czy to jest potrzebne, bardzo mnie to boli jak przed podaniem jeszcze coś powie a później po podaniu już oczy rozbiegane , brak kontaktu... Bardzo mi ciężko i smutno, dzisiaj wigilia już bez mamy przy stole , spała w łóżku :( a tak robiłyśmy plany nie tak dawno, co będziemy szykować i wogole :(
Mimo wszystko życze wam wszystkim wesołych świąt kochani
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-08, 20:56   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
missy, mama bierze oxydolor 3 razy dziennie o godzinie 6 ,14 i 22 bo tak ustawił lekarz z poradni leczenia bólu, jeszcze przed opisywanymi zmianami w kościach. Mama bóli kostnych na codzień nie ma.. Na hospicjum czekamy, mówili, że odezwą się na początku października.
Dam mamie paracetamol w takim razie :) Dziękuje :)
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-08, 20:04   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Hej, mam pytanko , jaki lek moge podać mamie na bóle kostne po neulascie? To może być ketonal, apap? mama już bierze standardowo oxydolor i w razie potrzeby sevredol ale czy jakąś przeciwbólową mogę jej jeszcze dołożyć?
Pozdrawiam :)
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-05, 20:44   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Hej :)
Mama w poniedziałek miała tk kontrolne i wykazało, że chemia działa i jest poprawa. Guzy zmniejszyły się :) Lekarze są bardzo zadowoleni. :-D Bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła i oby takie sytuacje trwały jak najdłużej :)
Pozdrowienia
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-01, 22:34   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
pawsa86 i marzena66 - dziękuję za informację. :) Tak jak mówisz, oby trwał jak najdłużej! :) Pozdrawiam
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-01, 21:50   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Witajcie,
Niedługo powinien do nas przybyć lekarz z hospicjum (czekam na telefon), ale szczerze wam powiem, że mama jest w tak dobre formie, że się zastanawiam czy oni nie odmówią nam opieki i powiedzą, że to jeszcze nie czas (?). Nie wiem jak to działa. Praktycznie w ogóle nie musi brać sevredolu bo nie ma dolegliwości od ostatniego pobytu w szpitalu. Wychodzi z domu, ma apetyt i jest ok. Niedługo idziemy też do szpitala i będzie ocena leczenia, zobaczymy jak to wypadło i co ewentualnie dalej zaproponują.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-15, 22:08   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Witajcie,
Tak sobie ostatnio myślałam, o terapii mamy i o tej ciągłej progresji i przyszła mi do głowy pewna myśl , a mianowicie taka, że skoro mama choruje na drp który jest chemiowrażliwym nowotworem ( wszyscy lekarze których spotkaliśmy na swojej drodze nam tak mówili, że ma tendencję do nawrotów ale jest chemiowrażliwy i remisja "jakiś" okres czasu trwa) to może coś jednak w badaniu histo-pat wyszło nie tak jak powinno... wiem, że dosyć skrajna teoria, ale mam w planie w październiku po tk jeżeli znowu wyjdzie progresja, poprosić o materiał i wysłać go gdzieś indziej do przebadania. Już chwytam się wszystkiego , może nastąpiła jakaś pomyłka... Sama się bije z myślami czy wziąść ten materiał czy nie.
Pozdrawiam
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-31, 16:51   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Witajcie,
Piszę z takim zapytaniem, czy ktoś o takiej wiedzy mógłby mi odpowiedzieć, czy lekarz rodzinny wypisze recepte na sevredol, metoclopramid, oxydolor, scopolan, ipp? Nie ukrywam, że lepiej byłoby mi dostać je od lekarza rodzinnego. Czy takie uprawnienia ma tylko lekarz z poradni leczenia bólu?
Termin z HD mamy na początek października.
Jeszcze mam jedno pytanie, może to trochę głupie ale chodzi mi o to czy będąc zapisanymi do poradni opieki paliatywnej i leczenia bólu w zupełnie innym miejscu , możemy korzystac z HD. Pani z ośrodka powiedziała mi, że mogę być zapisana do jednego hospicjum, a ja się teraz zastanawiam czy poradnia paliatywna w jakiś sposób z tym koliduje :?ale?:
Dzisiaj byliśmu na podaniu kwasu zoledronowego, mamy wyniki ok.
Jestem w szoku, że dzisiaj na oddziale widziałam chłopaka w moim wieku. Po prostu ledwo wyszłam. Coraz więcej młodych ludzi tam jest. Nie wiem co się dzieje na tym świecei :(
Pozdrawiam
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-21, 00:32   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Marzena66 - o tym płynie w opłucnej to troche była taka moja ironia muszę się przyznać. Wiem, co to znaczy, bo mama miała płyn już w opłucnej który się całkowicie zresorbował ale wtedy był opis, że jest go 6mm, i do końca nie wiedzialam co to znaczy w opisie "duża ilość płynu" i czy trzeba go odciągać odrazu czy nie.
Dziękuję za objaśnienie :)
Pozdrawiam
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group