1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
girl127

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 14116

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-05, 17:32   Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Moje najszczersze wyrazy współczucia Sasz... my dalej walczymy, ale jest ciężko
  Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
girl127

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 14116

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-08, 22:56   Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Sasz, nam wszyscy odradzali chemioterapię. Na ten rodzaj guzów raczej nie działa, a wyniszcza organizm. To bardzo rzadkie nowotwory i dlatego trzeba trafić do naprawdę dobrego lekarza, który się na tym zna. Z tego co wiem to nie Ki świadczy o tym czy podaje się analogi. Poza tym są różne metody leczenia tych guzów oprócz chemioterapii. Najpierw powinniście dokładnie wiedzieć jaki to rodzaj guza i czy ma receptory, dlatego od razu polecam sprawdzonego lekarza. Ja bym mojej Mamie odradzała chemię w tym przypadku. Trzymam kciuki żebyście trafili w swojej walce na odpowiednich lekarzy i żeby wszystko skończyło się dobrze. Z tymi guzami można żyć wiele lat, ale trzeba być pod opieką dobrych specjalistów.

[ Dodano: 2017-02-08, 23:27 ]
Z tego co czytałam od 2010 roku jest nowa klasyfikacja guzów neuroendokrynnych wg WHO
Wklejam link do artykułu dl.cm-uj.krakow.pl:8080/Content/3916/Praca Doktorska EL.pdf
Klasyfikacja jest na str 20, ale polecam przeczytać cały artykuł.
Sasz zobacz tam jakie badania wykonują przy guzach neuroendokrynnych i sprawdź, które z nich miał robione Twój Tato. Moja Mama była nawet na PECIE z galem w Warszawie ( chyba tylko tam to robią ) i wszystkie pozostałe też ma robione co jakiś czas. Nie wiem jak lekarze mogą dawać dalej chemię skoro jest progres. A są inne możliwości leczenia
Pozdrawiam
  Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
girl127

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 14116

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-07, 22:00   Temat: Rak neuroendokrynny kątnicy - prośba o wskazówki
Witam, moja Mama ma nowotwór neuroendokrynny o nieznanym punkcie wyjścia ( najprawdopodobniej z płuc) z przerzutami do otrzewnej, wątroby, trzustki i do kości. Nie chodzimy do żadnych onkologów. Leczymy się u prof. Kos-Kudła z Katowic ii jestesmy pod opieką endokrynologów. Mama dostaje analogi somatostatyny co 28 dni, niestety ze względu na to, że guzy mają mało receptorów, nie działają tak jak trzeba. Operacji też nie ma możliwości przeprowadzić. Walczymy już 8 miesięcy, jednak choroba została wykryta dosyć późno, już w stadium rozsiewu. Mama na początku czuła się bardzo dobrze, teraz jest słaba bo zaczęły się problemy z cukrzycą, wątroba jest bardzo powiększona, ma hiperkortyzolemie, zaczynają się początki żółtaczki i zaburzony przepływ żółci. Mam jednak nadzieję, że wdrożą jakieś inne leczenie i będzie dobrze. Za parę dni jedziemy na konsultacje i zobaczymy co nam zaproponują.
Szasz poszukaj w internecie namiarów na p. prof Kos- Kudła i jedzcie do niej na prywatną wizytę. Ona jest chyba najlepsza od tych guzów w Polsce
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group