1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
gaba

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-13, 23:31   Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
D-dimery generalnie sygnalizują ilość skrzepów w organizmie, praktycznie to jeżeli są w normie to wykluczają zakrzepicę. Ale również rosną w niektórych nowotworach więc trzeba sprawdzać. No i tu jeszcze jest ryzyko udaru, bo ten Polocard to trochę słabe zabezpieczenie.

Wbrew takiej popularnej logice jeżeli chce się usunąć płyn z płuca przy pomocy środków moczopędnych to należy sporo pić, nerki lepiej pracują. No i trzeba pilnować poziomu potasu.
  Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
gaba

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-12, 21:12   Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
Ilość płynu jest w granicach średnich, nie można wypowiadać się o tempie przyrastania bo znany jest stan bardzo dawny, taka ilość może przyrosnąć w ciągu jednego dnia i nie wiadomo czy to był powolny przyrost czy skokowo. Męczenie się to skutek płynu. Nie wiem dlaczego nikt nie próbował opanować tego farmakologicznie. Monitorować płyn można przez usg, ale pomiary robi się często, jeżeli płyn przyrasta to nawet codziennie, dopiero wtedy można ocenić dynamikę procesu. Takie ilości to jeszcze można próbować leczyć środkami moczopędnymi.

Płyn można ściągać ambulatoryjnie, ale dobrze żeby to ambulatorium było w szpitalu bo przebicie płuca przy tej operacji się zdarza. Ja bym poprosiła lekarza żeby zlecił badanie cytologiczne tego płynu bo ten wynik z PET to taki mało przekonywujący. Badanie bakteriologiczne też byłoby celowe, ale wątpię czy onkolog zleci.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group