1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ściągnięcie chłonki
gaba

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-11-05, 11:35   Temat: ściągnięcie chłonki
Opiaty to nazwa wywodząca się od opium, wyciągu z młodych makówek którego składnikiem czynnym jest morfina. Teraz to są różne formy morfiny i jej pochodnych w postaci leków, właśnie te leki są głównie stosowane w poradniach leczenia bólu. Niestety w Polsce panuje histeria jeżeli chodzi o jakiekolwiek substancje narkotyczne i chorzy muszą znosić nieraz niesamowity ból, a lekarz nie przepisze leku bo to narkotyk. A ja osobiście wiele lat temu miałam zaostrzenie bólów wrzodowych w czasie pobytu w dawnej NRD, lekarz po prostu wyjął z szafki małą buteleczkę, dał mi i kazał brać po 10 kropli rano i wieczorem. Był to 10% wyciąg z młodych makówek. Starczyło mi na prawie 2 lata (brałam oszczędnie tylko w największych bólach). W Polsce nie ma szans na coś takiego.Jedną z metod szykanowania są właśnie te różowe recepty, są one ściśle rozliczane, lekarz musi o nie wystąpić, niektóre można zrealizować tylko w aptece w której jest pacjent "zapisany". No i właśnie ten artykuł traktował o tym że producent "niezasłużenie" załatwił że jeden taki lek może być zapisany na normalną receptę. Niestety jako osoba chwilowo nie zainteresowana zapamiętałam że taki lek jest, ale już nazwy nie. Ale w każdej aptece powiedzą, a i lekarz powinien też wiedzieć. Może ktoś na forum też wie.
Pozdrowienia
  Temat: ściągnięcie chłonki
gaba

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-11-04, 19:12   Temat: ściągnięcie chłonki
Wpadł mi w oczy artykuł w którym wszyscy wieszają psy na MZ bo dopuściło 1 lek oparty na opiatach do wypisywania na zwykłe (białe) recepty, więc teraz to wszyscy lekarze rodzinni tylko to przepisują. Przy okazji dostało się lekarzom rodzinnym bo też mogą wypisywać różowe recepty, ale im się nie chce bo za dużo formalności. Może jednak zadzwoń do swojego rodzinnego i spróbuj coś zwojować.
A z innej beczki, to na sobie się przekonałam że na bóle które nie pozwalają usnąć skuteczniejsza od środka przeciwbólowego jest tabletka nasenna. Trzymaj się
  Temat: ściągnięcie chłonki
gaba

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-29, 16:29   Temat: ściągnięcie chłonki
Cóż, spotkałam wiele osób po różnych urazach, miały obrzęki, lekarze aktywnie nie zwalczali, no i noga wyleczona, "a to proszę Pani/Pana tak już zostanie, proszę oszczędzać i często trzymać w górze". Tak to już tu jest. No i taka ciekawostka, dotyczy bardzo poważnych obrzęków: można je zmniejszyć zabiegami ale trzeba je robić codziennie, w Polsce są weekendy i nikt takiego leczenia nie oferuje, chorzy jeżdżą do Niemiec.
Lepiej zapobiegać do czego namawiam. Pozdrowienia
  Temat: ściągnięcie chłonki
gaba

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-28, 17:39   Temat: ściągnięcie chłonki
No niestety mój post nie będzie wsparciem.
Nie wymusisz na nich leczenia przeciwobrzękowego, musisz sam przeszukać internet (jest jakieś stowarzyszenie), zorientować się w tym leczeniu i zacząć prywatnie. Faktycznie przed zakończeniem jakiegoś etapu leczenia nie robią kopii dokumentacji.
O wynik dowiedz się sam w laboratorium, bo na pewno jest, trzeba znać datę pobrania materiału, panie w laboratorium są z reguły bardziej przyjacielskie i jak poprosisz to Ci powiedzą jaki wynik i na co bakteria (jeżeli jest) wrażliwa. Trzymaj się
  Temat: ściągnięcie chłonki
gaba

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-17, 17:03   Temat: ściągnięcie chłonki
Odpłatnie (ok 40 gr za stronę) masz prawo do pełnej kopii swojej dokumentacji poświadczonej na zgodność z oryginałem. Ja wszystkich namawiam żeby to sobie zamówili bo przydaje się zwłaszcza jak trzeba pilnie zasięgnąć konsultacji. Pozdrowienia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group