1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
gaba

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-06, 21:13   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
To już któryś raz mama wróciła z dalekiej podróży, to Twoje starania sprawiają te cuda.
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
gaba

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-03, 10:40   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Pozwól jej wybierać priorytety, jeżeli dla niej weekend w domu jest ważniejszy niż wyjaśnienie bólu tzn że ból nie jest taki dolegliwy. Masz z nią świetny kontakt to po prostu "omawiaj" z nią każde narzekanie, niekoniecznie trzeba coś robić. Prawdziwa niedrożność to sprawa dla chirurga, chyba na to zdecydowanie za wcześnie. Nie wiem czy mama jest ogólnie w wystarczającej kondycji ale jeżeli jest to możliwe to kilka kilometrów (lub 1,5 godz) może być wolno ale równym tempem bez przystanków i przysiadania bardzo pomaga. Bardzo szkodzi siedzenie, jak ma siedzieć to niech się położy (również do oglądania TV). W talii wszystko na gumki lub bardzo luźne, kilka godzin siedzenia w ciasnej spódnicy lub w spodniach może spowodować bóle ( które nie przejdą od razu) u całkiem zdrowej osoby. Pozdrowienia i MIŁEGO WEEKENDU
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
gaba

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-02, 21:54   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Widziałam w aptece, jest jakiś omeprazol bez recepty, jako osoba niezainteresowana (tylko gasec) nie zapamiętałam nazwy, ale farmaceuta będzie wiedział. Ale mama jest dzielna i ma fantazję! Wzięła sprawy w swoje ręce! (sok z kapusty mnie by nie wpadł do głowy). Pozdrowienia
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
gaba

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-29, 21:10   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Espumisan nie zaszkodzi na pewno. Z domowych środków do wypróbowania to : picie bardzo gorącego płynu (w zasadzie obojętne co, ale rumianek dodatkowo łagodzi), ogrzewanie tej okolicy (poduszka elektryczna lub termofor, a w ogóle trzymać ciepło). Mniej domowe jest łykanie w czasie posiłku tabletki lub dwóch enzymów trzustkowych (bez recepty). Leków nasennych nie należy się bać, ale trzeba poprosić o przepisanie tych najnowszej generacji, nitrazepam czy clonazepam rzeczywiście nie są zbyt komfortowe i otumaniają. A czy zwykła no-spa była wypróbowana? Należy szukać wytrwale. W ostateczności to na dzień lub dwa przejść na całkowicie płynną dietę. Pozdrowienia
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
gaba

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-29, 13:00   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Jeżeli ból jest do wytrzymania i objawia się tylko lekkim ograniczeniem aktywności( podstawowe czynności wykonuje) i narzekaniem - to jej decyzja, branie środków przeciwbólowych bez ograniczeń przy niewielkim bólu ma swoje, całkiem niemałe skutki uboczne. Zamiast krzyczeć, powspółczuj ( moje biedactwo przygotować Ci coś dobrego na poprawę samopoczucia, a czy napicie się czegoś bardzo gorącego nie pomoże trochę, itp). W pewnym wieku już umiemy funkcjonować z różnymi niedogodnościami, a że sobie ponarzekamy to nasze prawo, oczekujemy zainteresowania i współczucia, omówienia całej sprawy (gdzie dokładnie boli, kiedy się nasila i jakie domowe środki mogą pomóc). Naleganie otoczenia na branie silnych środków ma dla nas zły wydźwięk, trochę to odbieramy jak "weź tabletkę i nie zawracaj głowy". Nadziejo Ty wyjątkowo dużo zrobiłaś i robisz dla mamy, więc to tylko objaśnienie jak osoba w jej wieku może myśleć i reagować (jako że ja jestem z tego pokolenia). Z mamą 'omawiaj' jej ból, takie wałkowanie tematu to trochę jak psychoterapia i trochę ukierunkuj ją żeby nie dopuszczała do deficytu snu, bo jeżeli nie może dobrze spać to to naprawdę osłabia. Trzymaj się
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
gaba

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-23, 15:45   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nie wiem dlaczego się stresujesz, przecież to łagodniejsza forma doxorubicyny ("czerwona chemia"), mama chyba to już miała? Jest duże prawdopodobieństwo że skutki uboczne będą takie same. Walczysz tak długo, postaraj się o bardziej rutynowe podejście. Pozdrowienia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group