1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
gaba

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 20539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-11-27, 12:42   Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
może spróbować NoSpa i trzymać ciepło tą okolicę. Jeżeli to trochę pomoże to przynajmniej odpadnie strach o serce. Wypytaj mamę czy nie czuje że ma jakieś zaburzenia/ zatrzymania moczu?
  Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
gaba

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 20539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-11-26, 22:22   Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
A było w końcu zrobione usg układu moczowego? Skoki ciśnienia jeżeli było chwilowe zatkanie moczowodu to norma.
  Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
gaba

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 20539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-04-17, 21:10   Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
Zwracam Ci uwagę że chirurg odpowiada za pacjenta przez 30 dni po operacji i każdy z nich dba żeby mu pacjent nie zszedł z powodu złej kwalifikacji. Ma na pewno większą wiedzę w tym zakresie od Ciebie i na pewno nie przeoczy rzeczy które mógłby wyłapać laik. Skup się raczej na tym żeby zapewnić chirurgowi jak najdokładniejszą wiedzę nt organizmu chorej. Przeanalizuj cały medyczny życiorys i wychwyć wszystko co mogło powodować jakiekolwiek trwałe skutki. To nadciśnienie dobrze przeanalizuj, zapytaj o ryzyko udaru.
  Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
gaba

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 20539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-04-17, 20:58   Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
LBBB to oznacza: Left branch bundle block ja to mam i jakoś nikt nie zdyskwalifikował mnie z operacji a kwalifikowało mnie 2 anestezjologów do 2 różnych operacji. Ja wyczuwam kiedy mi się włącza blok ale u niektórych ludzi to się utrwala i już organizm się adaptuje. Generalnie kardiolodzy uważają to za dopust Boży i trzeba nauczyć się z tym żyć, lekarstwa nie ma. Przyczyny przeważnie nieznane ale peseloza ma w tym swój udział.
  Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
gaba

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 20539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-04-06, 23:35   Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
a jednak ta literówka jest ważna bo PET/MR jest znacznie bardziej wiarygodny i właściwie nie dyskutuje się z jego wynikami. Tutaj myślę że jednak był robiony PET/CT i to wyjaśnia Ci sprawę węzła, bo w CT już był opisany jako łączny ze zmianą i tu już się zlał w jedno (nie fizycznie ale w obrazie). PET decyduje które zmiany są aktywne więc nie dumaj nad nadnerczem.
Jedno badanie nie decyduje, ale wg tego PET to nowotwór wygląda na operacyjny i to byłaby najlepsza wiadomość. Istnieje ryzyko że to nie rak i operacja może okazać się niekonieczna, ale jeżeli stan ogólny na operację pozwala to warto zaryzykować.

[ Dodano: 2020-04-06, 23:40 ]
Trzeba szukać drugiego i nawet trzeciego chirurga żeby mieć pewność że nie da się zoperować, bo leczenie systemowe to zawsze gorsza opcja.
  Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
gaba

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 20539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-24, 15:06   Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
Można założyć drugą kartę, a ja mam np 3 ale lekarz musi przy zakładaniu wymyślić inne podejrzenie, a w płucach o to trudno. Rak płuc to rak płuc, nie wpisze Ci gardła.
  Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
gaba

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 20539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-23, 22:38   Temat: Guz wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
Nie daj Boże leczy się na Wołoskiej? Oni nagle zmienili profil i zaczęli "czyścić" teren (z pacjentów ). Ale gdzie indziej jest to samo, wszędzie ograniczają pod pretekstem tego koronawirusa. Więc po prostu ktoś upoważniony sprawdził dokumentację i poskreślał wszystkich na których znalazł pretekst. O tyle niewygodnie dla Was że na to samo rozpoznanie nie można założyć następnej karty przez 2 lata. Prawdopodobnie teraz Cię nawet nie wpuszczą na teren. Ale masz skierowanie na NFZ, zróbcie to badanie (5 tys piechotą nie chodzi), wynik będzie raczej jednoznaczny nowotwór złośliwy czy nie. Jeżeli będzie to rak to leczenie będzie przysługiwało, z DiLO lub bez.
Na każdy opis teraz trzeba czekać, z radiologami jest tragedia. Po prostu musisz się zapytać ile się czeka, jeżeli dłużej niż 4 tyg to należy podziękować.

Ja robiłam prywatnie PET CT w CO w Bydgoszczy, tego wyniku nikt nie kwestionuje bo oni mają największe w kraju doświadczenie.

A tak na marginesie: Znalazłaś przyjmującego dentystę? Bo ja to tylko widzę kartki że w trosce o pacjentów gabinet zamknięty do odwołania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group