1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: BIRADS 4C, biopsja gruboiglowa przy karmieniu piersią
gaba

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4198

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-05-07, 22:53   Temat: BIRADS 4C, biopsja gruboiglowa przy karmieniu piersią
BIRADS 4C oznacza prawdopodobieństwo że zmiana jest złośliwa od 60% do 98% i nikt Ci nic więcej nie powie, przy Birads 4 zawsze zalecana jest biopsja.
  Temat: BIRADS 4C, biopsja gruboiglowa przy karmieniu piersią
gaba

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4198

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-05-02, 17:49   Temat: BIRADS 4C, biopsja gruboiglowa przy karmieniu piersią
Uprzedzam moja opinia o karmieniu nie na podstawie doświadczeń.
Ja osobiście polecam dr Ewę Wesołowską od lat jest gwiazdą radiologii piersi i robi biopsje. Ja miałam u niej biopsję gruboigłową i skończyło się na małym plasterku po. Skąd pomysł że jedno ukłucie (nawet głębokie) miałoby w jakikolwiek sposób przeszkodzić w locie samolotem? Nawet jeżeli zrobi się krwiak to przecież samolotami transportuje się ciężko rannych, a u Ciebie to najwyżej mały siniak. Co do karmienia to masz przecież drugą pierś, a ta po biopsji będzie się nadawała do karmienia po góra 48 godz, a nawet możesz sprawdzić już po 24. A jak masz jakieś obawy to zaklej takim szerokim plastrem większy kawałek piersi i przytrzymuj plaster w trakcie karmienia żeby dziecko nie odkleiło, przecież to jest 2 cm od brodawki. Pozostaje tylko kwestia czy można dziecko częstować ewentualnymi komórkami nowotworu, niby połknięte nie szkodzi i już przecież karmiłaś, ale obawa jest i zważywszy na wiek dziecka to ja bym już z tej piersi nie korzystała i ogólnie już przechodziła do kaszek itp.
Wyniku to nie ma co interpretować - coś jest i trzeba jak najszybciej sprawdzić co to jest, bo wywiad rodzinny i do 2 lat po porodzie zwiększone ryzyko. Witaj na forum i mimo wszystko życzę żeby to nie było TO.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group