1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mam raka - rak zrazikowy naciekajacy i kilka ognisk in situ
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5419

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-18, 21:26   Temat: Mam raka - rak zrazikowy naciekajacy i kilka ognisk in situ
Ale czy jakikolwiek lekarz uznał taki zabieg za celowy?
Przerzutów odległych z zasady się nie operuje, w wyjątkowych przypadkach pojedyncze ognisko. Tutaj jest kilka przerzutów (znalezionych na badaniu obrazowym) a co dalej? Przecież komórki raka krążyły z krwią po całym organizmie. Po operacji bardzo prawdopodobny jest dalszy rozsiew płuca, wątroba, kości. Jednak trzeba szukać ratunku w chemii, można także konsultować z radioterapeutą ale to też nie wszystko.
  Temat: Mam raka - rak zrazikowy naciekajacy i kilka ognisk in situ
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5419

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-03-10, 21:50   Temat: Mam raka - rak zrazikowy naciekajacy i kilka ognisk in situ
Raka piersi leczy się operacyjnie, nawet jeżeli jest bardzo wrażliwy na hormonoterapię. Ponieważ jest kilka ognisk to niestety konieczna jest mastektomia. Również konieczne jest usunięcie I i II piętra węzłów z pachy. Ponieważ to może powodować istotne skutki uboczne należy bardzo starannie omówić to z chirurgiem. Po mastektomii nie jest konieczna radioterapia. Ponieważ parametry guza są dobre to mogłaby po operacji wystarczyć hormonoterapia. Ale jeżeli jesteś przed 45 rokiem życia to należałoby zrobić badanie na obecność mutacji BRCA1 i BRCA2. W razie dodatniego wyniku trzeba pomyśleć o chemii. Tak samo trzeba będzie rozważyć chemię jeżeli w wyniku pooperacyjnym będzie zajętych więcej węzłów.

Nie chcę straszyć ale w raku piersi nie ma drugiej szansy. Co nie usunięte i nie dobite w pierwszym podejściu to najczęściej wraca jako rozsiew a wtedy już tylko kilka krótkich lat życia. Podejdź do tego poważnie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group