1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika po menopauzie
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3544

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-30, 19:25   Temat: Rak jajnika po menopauzie
Ta przestrzeń płynowa to najprawdopodobniej ta torbiel która została już opisana w poprzednich badaniach, w środku tej torbieli przy ścianie jest struktura przypominająca pęcherzyk o wymiarach 14x8 mm. W usg nie uwidoczniły się jajniki - się zdarza, coś przesłoniło.

Reszta ta dotycząca macicy to wszystko zmiany wynikające z wieku i nie mające podłoża nowotworowego.

W sumie tylko ta torbiel (nie ma jak na razie dowodu że to nowotwór), faktycznie duża (ale bywają większe) do wycięcia i przebadania. Chociaż biorąc pod uwagę wiek chorej nie zdziwiłabym się gdyby zaproponowali usunięcie i przebadanie zarówno macicy jak i przydatków. Ale to byłoby takie działanie na wyrost i chora może ale nie musi się na to zgodzić.
  Temat: Rak jajnika po menopauzie
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3544

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-30, 17:31   Temat: Rak jajnika po menopauzie
Napisz wynik tak jak jest, cały bo nie wiem czy to całość czy wypisałaś tylko fragmenty których nie rozumiesz.
Inwolucyjny to zanikowy
echo to sygnał (w tym wypadku obraz) przyścienny to znaczy że ten obiekt jest przy ścianie czegoś
zatoka Douglasa to takie miejsce najniżej, brak płynu jest dobrym prognostykiem
  Temat: Rak jajnika po menopauzie
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3544

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-25, 14:23   Temat: Rak jajnika po menopauzie
No cóż, jestem niestety już wiele lat po menopauzie i ostatnio robiłam CA 125 w COI na Ursynowie i w Szpitalu na Banacha - w obydwu laboratoriach podano mi normę do 35 bez podziału na przed i po menopauzie. Na wyniku z COI mam różnicowanie przed i po tylko przy HE4.

I puki co nie nazywaj torbieli guzem to jest różnica.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group