1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
gaba

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 22375

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2018-02-02, 21:08   Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
ale mój komentarz dotyczył tego lekarza z poradni przeciwbólowej

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-02-03, 17:06 ]
Nie było zatem tematu, widocznie mi się coś poputało ;)

  Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
gaba

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 22375

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2018-02-01, 18:16   Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
jak tak rozdzielał to trafiłaś na specjalistę z pozycją w zawodzie, tyle że nawet taki niewiele może.
Podzielam uczucia dla ustawodawców.
  Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
gaba

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 22375

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2018-02-01, 10:59   Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
Czyli nic się w Polsce nie zmieniło. Zapytaj tego lekarza co wg jego opinii jest bardziej szkodliwe przy długotrwałym stosowaniu, ten targin czy preparat oparty na marihuanie. Będzie się wił? odpowie szczerze? czy skłamie?

Uważaj z tym lekiem opioidy uzależniają.

[ Dodano: 2018-02-01, 11:01 ]
A swoją drogą to ja jestem ciekawa czy w tym "Punkcie konsultacyjnym" kogoś leczą czy tylko konsultują.
  Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
gaba

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 22375

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2018-01-27, 10:27   Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
Bo obecnie już w PL dozwolone jest leczenie preparatami marihuany tylko mało lekarzy i aptek do tego przystosowanych. Jeżeli Cię zakwalifikują to dostaniesz "normalną" marychę. Pisz (nawet jak się nie uda) taka wiedza jest przydatna.
  Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
gaba

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 22375

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2018-01-26, 17:03   Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
Chyba nie spodziewasz się działania przeciwbólowego po CBD?
  Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
gaba

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 22375

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2017-09-21, 18:24   Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
Ale namieszałeś - linkowane strony to są strony SPRZEDAWCÓW zainteresowanych na wyciągnięciu maksymalnego zysku z naciągania chorych na raka. Nie wiem czy znasz angielski - w tym języku możesz znaleźć bardziej rzetelne informacje. Ale na początek podstawowa kwestia starannie na tych stronach zaciemniana:

Medyczna marihuana to preparaty z konopi indyjskich, rzeczywiście stosowane w medycynie od lat. Wszystkie poważne badania dotyczące właściwości leczniczych marihuany były prowadzone na konopiach indyjskich. Ale konopie indyjskie są w Polsce zakazane (preparaty z nich również).

Natomiast ten olej CBD jest produkowany z konopi siewnych, nikt nie prowadził poważnych badań nad tym olejem, nie ma żadnych dowodów że działa. Olej z konopi jednych i drugich zawiera kilkadziesiąt związków czynnych i ja nie spotkałam żadnych dowodów na to że to są te same. A medyczna marihuana to te kilkadziesiąt związków działających razem i nie do końca zbadano który jak działa w organizmie. Znany jest tylko (i to nie dokładnie) efekt końcowy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group