1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Skupisko mikrozwapnień w centralnej części piersi
gaba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 18226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-22, 17:59   Temat: Skupisko mikrozwapnień w centralnej części piersi
No to radiolog na pewno wie lepiej bo zna procedury tego szpitala, przestań się przejmować i raczej odrób zaległości w domu i pracy. Takie małe to może i parę miesięcy czekać bez większych powikłań, bez wyników biopsji nic nikt nie wymyśli, o idź do kosmetyczki, na jakiś masaż, przecież chciałaś się cieszyć życiem. Ja nie sugerowałam rozważenia cięcia z powodu czasu, ale raczej żeby to był tylko jeden zabieg, ale nie wiem dlaczego teraz zawsze robią najpierw biopsję. I tak Ci zazdroszczę, że masz do wyboru lekarza rano i po południu. Oni wszyscy mało rozmowni. Przecież właściwie nie masz wyboru to trzeba usunąć,kolejki są wszędzie, masz ten komfort że u Ciebie czekanie nie pogarsza rokowania, to zupełnie nie rozumiem dlaczego dałaś smutną minkę i co jeszcze rozważasz? Powodzenia
ps zrozum trochę lekarza, codziennie przyjmuje chorych którzy mają naprawdę dni policzone, a Ty chciałabyś współczucia z powodu zdenerwowania, może ono Ci się należy, ale on ma ograniczone zasoby
  Temat: Skupisko mikrozwapnień w centralnej części piersi
gaba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 18226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-21, 19:28   Temat: Skupisko mikrozwapnień w centralnej części piersi
trudno, powtórzę nie idź do onkologa tylko dlatego że miły, idź do specjalisty od piersi, masz małą zmianę, prawie 100% szans na wyleczenie, właśnie na początku można to wszystko ładnie wyleczyć. Nie jestem lekarzem, ale jeżeli nie żal Ci blizny "na darmo" to ja bym radziła przedyskutować ze specjalistą od sutka od razu wycięcie całości z marginesem, zamiast biopsji. Powodzenia
  Temat: Skupisko mikrozwapnień w centralnej części piersi
gaba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 18226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-20, 22:59   Temat: Skupisko mikrozwapnień w centralnej części piersi
tak można usunąć całą zmianę, tylko jeżeli to się okaże rak to trzeba będzie chirurgicznie zrobić margines, nie wiem czy to będzie pobyt w szpitalu, takie małe to może być ambulatoryjnie. A przy okazji, ja miałam swój zabieg w Centrum Onkologii. Powodzenia , mnie się wydaje że na mammotoniczną kierują jak nie ma wyraźnych wskazań na raka.
  Temat: Skupisko mikrozwapnień w centralnej części piersi
gaba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 18226

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-19, 16:17   Temat: Skupisko mikrozwapnień w centralnej części piersi
Rzadkość to nie jest, z reguły wycinają i badają wycięty kawałek, niezależnie od tego co się okaże 5 mm to jest bardzo pozytywny wymiar, po całkowitym wycięciu z marginesem ubytek w piersi będzie niewielki i nie będzie żal że "na darmo" jeżeli się okaże że to nie rak, a jeżeli rak to guzy poniżej 1 cm mają znacząco lepsze rokowania. Jak masz miesiąc czasu to wykonaj prawdziwą pracę detektywa i szukaj dobrego chirurga, po pierwsze ma mieć na pieczątce "chirurg onkolog" a nie "specjalista chirurg" a po drugie dobrze żeby był specjalistą od piersi (popytaj czy zajmuje się tym już kilka lat). Ja tego nie zrobiłam i mimo dobrego ulokowania i małej zmiany chirurg (któremu brakowało ww cech) sp........ Teraz tylko przestrzegam innych żeby uczyli się na moich błędach. Powodzenia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group