1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak jelita/OIOM/opieka
gaba

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2908

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-10, 23:16   Temat: rak jelita/OIOM/opieka
żeby dać jakieś informacje o leczeniu to trzeba coś wiedzieć o chorym, a tu tylko wiek i wiadomość o operacji. Poczytaj inne wątki dotyczące raka jelita, zorientujesz się jakie informacje trzeba przedstawić i zdobędziesz ogólną wiedzę. Następnie zadaj konkretne pytania.

A co do obecnej sytuacji to nie napisałaś czy chory jest w kontakcie z otoczeniem i czy jest zdolny samodzielnie podnieść alarm jeżeli coś będzie źle. Od strony sanitarnej to wspomaganie oddychania respiratorem nie wymaga jakiś szczególnych reżimów sanitarnych. Przeniesienie świadomego chorego do sali ogólnej niczym mu nie grozi, obecność innych raczej mu pomaga - zawsze coś się dzieje, można liczyć na pomoc. Czasami pod respiratorem leży się również w domu, a w bardziej zamożnych krajach chory ma wózek, akumulatory i przenośny respirator - z pomocą drugiej osoby może zwiedzać muzeum (widziałam na własne oczy w Paryżu).

Bardziej niepokojące jest to że rodzina nie uzyskuje pełnych informacji, bo lekarz powinien rozwiać wątpliwości rodziny czy nie za wcześnie przeniesiono chorego. Ja mogę tylko powiedzieć że jeżeli stan jest stabilny to z OIOMu przenoszą już po 24 godz., ale wszystko zależy od stanu chorego, to każdorazowo lekarz decyduje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group