1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana w piersi
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6190

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-28, 20:45   Temat: Zmiana w piersi
Hypoechogeniczne - w skrócie i w przybliżeniu to co jest czarne na obrazie, taki obraz dają płyny, a torbiel to właśnie ograniczony obszar wypełniony płynem.

Mastopatia to inaczej nieprawidłowości w sutku - bardzo szerokie pojęcie i nic konkretnego.

Następnym razem to jednak wykaż się refleksem i pytaj lekarza. A ja w dalszym ciągu będę się upierać że nic konkretnego nie było, a lekarze o swoich podejrzeniach (mglistych) to raczej nie chcą opowiadać.
  Temat: Zmiana w piersi
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6190

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-28, 10:47   Temat: Zmiana w piersi
Nie chodziło mi o obejrzenie (zwłaszcza tak małego zdjęcia) a o to czy masz coś do porównania jak pójdziesz do lekarza za te 3 mies. Jak słusznie zauważyła lekarka tam masz lepszą opiekę. Jeżeli mogę coś doradzić to poszukaj w okolicy jednostki która ma w nazwie "Breast cancer unit" wg założeń kobieta ma prawo pójść do takiej przychodni bez skierowania od lekarza (upewnij się czy tak rzeczywiście jest). W takich jednostkach szybciej (i z większym doświadczeniem) rozwiążą Twój problem.
  Temat: Zmiana w piersi
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6190

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-27, 18:16   Temat: Zmiana w piersi
Wg tego co napisałaś to lekarka zauważoną zmianę nazwała "torbielka". No to nie wiem w czym problem i dlaczego nagle panika. Zmiany nowotworowe to zmiany lite. Czy razem z wynikiem masz fotografię tej zmiany? Może w tej zmianie jest coś nietypowego co zaniepokoiło lekarkę ale moim zdaniem jest wykluczone żeby mając uzasadnione podejrzenie raka lekarka nie powiedziała Ci o tym. Jest coś co należy sprawdzić, obraz jest w tej chwili nietypowy i to normalna praktyka że sprawdza się po jakimś czasie, czy rośnie, gęstnieje, zmienia kształt. Więc w tej chwili nie ma sensu iść do lekarza bo obraz będzie równie niejednoznaczny. Ale możesz sprawdzać czy czujesz węzeł w dole pachowym (wg usg jest on podłużny i stosunkowo mały więc nie budzący obaw onkologicznych) i spróbować czy wyczuwasz tą zmianę. Wtedy możesz zgłosić się do lekarza w UK wcześniej. Tylko nie ćwicz tych badań codziennie to nie ma sensu. A tak ogólnie to z uwagą ale bez paniki bo wszystko poniżej 10 mm to naprawdę w prawie 100% wyleczalne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group